Binance TR dolandırıcılık suçu şüphesi

486759

Hectopat
Binance TR üzerinde yapmış olduğum EFT işleminin 4 iş günü (05.04.2021 16:00) geçmesine rağmen hesabıma yatmamasından dolayı, Binance TR üzerinden Türk lirası ile yapılan işlemlerde bir dolandırıcılık suçu işlendiği düşünmekteyim.

sikayetvar.com gibi sitelerde, benim gibi mağduriyetini dile getirmiş kişiler işlem yaptıkları miktarın geri gelip gelmeyecekleri konusunda endişe duymaktadırlar.

2021-04-09 17.23.31 ekran görüntüsü.png

2021-04-09 17.22.09 ekran görüntüsü.png

Şirket her gün Twitter üzerinden yeni tweetler atmasına rağmen hiçbir şekilde destek mesajlarına cevap vermemektedir.

2021-04-09 17.17.47 ekran görüntüsü.png

Cimer üzerinden gerekli şikayet 06.04.2021 tarihinde yapılmıştır.

2021-04-09 17.10.26 ekran görüntüsü.png

Moderatörlerden ricam, konuyu yakından takip etmeleri ve forum üzerinde Binance TR'ye yönelmek isteyen kullanıcıları korumak amacıyla süreç sonuçlanana kadar Binance TR'yi kara listeye almaları.

Not: Mağduriyet "Binance TR" üzerinde yaşanmaktadır. Global Binance ile bir alakası yoktur. Kullanmadığım için aynı sorun globalde de yaşanıyor mu pek bir fikrim yok. Binance TR üzerinden normal bir destek alamadığımız için, global desteğe de başvurmayı da denedim. Gelen yanıt aynen şu şekilde oldu:

"Her ne kadar partner kurum olsa da Binance TR ve Binance.com birbirlerinden ayrı iki farklı platformdur bu durumda durumunuz ile ilgili olarak direkt Binance TR müşteri temsilcileri ile iletişime geçmenizi öneririz. "

Yani ortada bir hizmet varmış gibi gösterilip yatırılan miktarları bir havuzda topluyorlar ve hiçbir şekilde geri dönüş sağlamıyorlar. Yatırdığınız miktarın karşı tarafa gidip gitmediğini bile sadece bankadan öğrenebiliyorsunuz. Şu şekilde "yapmış olduğunuz havale/EFT işlemi bize ulaşmıştır. Manuel kontrollerden sonra hesabınıza yansıtılacaktır." gibi bir e-posta bile alamıyorsunuz. Pek ihtimal vermiyorum ama umarım olay sadece yoğunluktan kaynaklanan bir sorundur.

Dosya Ekleri

• 2021-04-09 17.10.26 ekran görüntüsü.png
    2021-04-09 17.10.26 ekran görüntüsü.png
    143,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam daha dün yaptım bir sıkıntı yok.tr üzerinde EFT ile Enpara'ya. Bankalar borsalara para aktarırken sorun yaratabiliyor binace a ticket bıraktıktan sonra banka ile görüşün.
Hocam sorun Binance TR'ın geri dönüş yapmaması zaten. Dolandırıcılık şüphesi buradan kaynaklanmakta... Adamlar ölü taklidi yapıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı