Binaya Nasıl Fiber Altyapı Getirilebilir?

@Dejuf merhaba ayni konudan bende muzdaribim ve bende acik kapiya basvuru yaptim ama bana boyle cevap verdiler sizce ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220808-141529_Chrome.jpg
    Screenshot_20220808-141529_Chrome.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 123
@Dejuf merhaba ayni konudan bende muzdaribim ve bende acik kapiya basvuru yaptim ama bana boyle cevap verdiler sizce ne yapmam gerekiyor?
Merhaba hocam,
Her zaman söylediğim gibi Açık Kapıya bakan memurun keyfine bağlı. Bakın mesela ben Açık Kapı üzerinden dilekçeyi gönderdiğimde dilekçe TT müdürlüğüne benim adıma iletilmişti. Bu konuyu açan arkadaşımızın da sadece başvurusunu (bakın dilekçe bile yok sadece başvuru) müdürlüğe ilettiler. Sizin kaymakamlığınızdaki memur da başından savmış. Böyle bir cevaba birkaç yerde daha denk gelmiştim.
Ben size bir dilekçe hazırlamanızı, bina sakinlerinden dilekçeye imza toplamanızı sonra da bu dilekçeyi müdürlüğe elden teslim edip dilekçe takip numarası almanızı öneririm.

Merhaba hocam,
Her zaman söylediğim gibi açık kapıya bakan memurun keyfine bağlı. Bakın mesela ben açık kapı üzerinden dilekçeyi gönderdiğimde dilekçe TT müdürlüğüne benim adıma iletilmişti. Bu konuyu açan arkadaşımızın da sadece başvurusunu (bakın dilekçe bile yok sadece başvuru) müdürlüğe ilettiler. Sizin kaymakamlığınızdaki memur da başından savmış. Böyle bir cevaba birkaç yerde daha denk gelmiştim.
Ben size bir dilekçe hazırlamanızı, bina sakinlerinden dilekçeye imza toplamanızı sonra da bu dilekçeyi müdürlüğe elden teslim edip dilekçe takip numarası almanızı öneririm.

Anladım ama bina bizim kendimizi ait sadece 3 katlı ve 3 daire var ve bina 20 yıllık sanırım sokağımızdan fiber geçiyor çünkü sokakta yeni yapılan 4 katlı bir binada fiber var ama başkada hiçbir binada yok bir de bizim binanin önünde TT menholu var ve binamızın saha dolabına uzaklığı 200 metre ve 50Mbps hız alıyorum sizce bu şartlar altında bir dilekçe hazırlayıp TT müdürlüğüne versem bir şansım var olabilir mi?

Anladım ama bina bizim kendimizi ait sadece 3 katlı ve 3 daire var ve bina 20 yıllık sanırım sokağımızdan fiber geçiyor çünkü sokakta yeni yapılan 4 katlı bir binada fiber var ama başkada hiçbir binada yok bir de bizim binanin önünde TT menholu var ve binamızın saha dolabına uzaklığı 200 metre ve 50Mbps hız alıyorum sizce bu şartlar altında bir dilekçe hazırlayıp TT müdürlüğüne versem bir şansım var olabilir mi?
Şansınız var mı yok mu hiç kimse bilemez. Ben buradan "size fiber gelir" veya "gelmez" diyemem. Vatandaş olarak şansımızı denemekten başka da yapabileceğimiz bir şey yok zaten.
Diğer dairelerde oturan varsa onlardan da imza almanızı öneririm. Zaten bina size ait olduğu için sorun çıkaracak biri olduğunu sanmıyorum.

Şansınız var mı yok mu hiç kimse bilemez. Ben buradan "size fiber gelir" veya "gelmez" diyemem. Vatandaş olarak şansımızı denemekten başka da yapabileceğimiz bir şey yok zaten.
Diğer dairelerde oturan varsa onlardan da imza almanızı öneririm. Zaten bina size ait olduğu için sorun çıkaracak biri olduğunu sanmıyorum.

Peki çok teşekkür ederim.

Bulunduğum bölgede iki binada fiber altyapı var. Binada 5 kişi internet kullanıyor. Bulunduğum binaya fiber altyapı donüşümü yapılmasını talep ediyorum. İyi çalışmalar. Böyle yazsam olur mu?
Nedir Durum Kardeşim geldimi fiber?

Ben binada imza vermeyenlerin yerine de uydurma birer imza attım. Gidip dilekçeyi müdürlüğe verdim, bekliyorum şu an. Binanın kapısına 6 metrede fiber altyapı var fakat 1 yıldır gelip çeken olmadı dilekçe vermeden.
nedir durum kardeşim Geldimi fiber?

Bunu nasıl öğrendin bende bir ay önce dilekçe verdim imza toplayıp nasıl kontrol edeceğim sonucu.
Müdürlükten satış temsilcisi geldi bina sahibini aradı parasız yapacaksanız bir yeri kırmayacaksanıız gelin dedi. Satış temsilcisi duvarlar kırılacak dedi. O da duvar kırdırmak istemiyorum dedi.

Müdürlükten satış temsilcisi geldi bina sahibini aradı parasız yapacaksanız bir yeri kırmayacaksanıız gelin dedi. Satış temsilcisi duvarlar kırılacak dedi. O da duvar kırdırmak istemiyorum dedi.

Bu nasıl müthait arkadaş bizim mahallede komple tüm binalarda fiber var 20 senelik binada bile fiber var bir bizde VDSL 2 var bina 6 senelik.

Hem bu yetkiye bina yöneticisi sahip bizim binada durum bariz kopmlara oluyor hat değerleri kötü oldu internetler yavaş ben komple imza toplattırıp verdim yöneticide istiyor mütahit bu işe karışamaz eğer sizde yönetici yoksa orasını bilemem.

Bunun ne masrafı var resmen yaptırmamak için dalga geçmiş Telekom karşılıyor bu masrafları kırılan yerden sadece kablo geçecek küçük bir delik 🤣

Biz bu konuda dilekçede vekil tayin ettik ve bu vekil yönetici, bağlantı için ondan bilgi ve izin alacaklar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı