Binaya Türk Telekom fiber getirtmek için ne yapmalıyım?

ÜberSonic

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat ailesi sorum şu olacak size eğer zamanınızı ayırıp cevap verirseniz çok mutlu olurum.
Öncelikle evimde VDSL internet kullanıyorum ama caddemde fiber internet var binamda caddeye bakıyor fiber dslam ile bina arasında 10 metre var yok, ben VDSL kullanıcısıyım ama bulunduğum bina 17 yıllık olduğu için aradaki bakır kablolar bayağı eski ankastre kutusu desen Arap saçına dönmüş iyice bu yüzden bağlantım pek sağlıklı değil bende bundan kaynaklı binaya fiber getirtmek istiyorum, ki bana kalırsa yarım saatlerini bile almaz fiber getirmek. Bu arada bina demişken site olarak geçiyor ama küçük A, B, C, D, e toplam 5 blok ve 26 daire var, hemen hemen hepsi internet kullanıyor (birçoğu Türk Telekom müşterisi zaten) benim bu fiberi getirtmek için ne yapmam gerekiyor, internette forumlarda gördüm bayağı uğraşanlar var, ben bu kadar uğraşmak istemiyorum işin aslı ve bulunduğum sitede TT için çok risksiz bir yer halihazırda 22-23 internet abonesi var ve bunların 19-20'si TT abonesi. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
[email protected] mail atacaksın içeriği dilekçe gibi olacak

Tüm dairelerin hizmet numarasını ekleyeceksin kendini vekil olarak göstereceksin VDSL2 varsa geleceğini sanmıyorum ADSL olsaydı 1 sene kadar uğraşır getirirdin.

Çok saçma değil mi fiber neredeyse binama teğet geçiyor daha az uğrastıracakken ADSL'de getirtmenin daha kolay olması.

Çok saçma değil mi fiber neredeyse binama teğet geçiyor daha az uğrastıracakken ADSL'de getirtmenin daha kolay olması.

VDSL insanların işini görecek hızları alabiliyor (kısmen çoğunluğa göre) ve bu Telekom tarafından yüksek kapasiteli fiber olarak tanımlanıyor ama siz gene de mail atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL insanların işini görecek hızları alabiliyor (kısmen çoğunluğa göre) ve bu Telekom tarafından yüksek kapasiteli fiber olarak tanımlanıyor ama siz gene de mail atın.

Biraz 2-3 seneki konulara baktığımda Paul Doany diye bir abimiz varmış, bayağı da ilgili biriymiş keşke gitmeseymiş birkaç kişinin sorununu çözdüğüne şahit olmuştum.
Bölgende yeterince talep yoksa dilekçeni dikkate dahi almazlar. Sadece birkaç kullanıcı için altyapı çektiklerini hiç görmedim.

Dediğim gibi halihazırda birçoğu TT abonesi zaten getirilse otomatikmen onlarda kullanacaklar.

Hocam bu adrese mail gönderdim hemen aradılar, "binanızın önüne kadar fiber var ama binanızda yok saha ekiplerimizi inceleme için göndereceğiz" diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı