Çözüldü BIOS güncellemesi sonrası Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
BIOS güncellemesi yaptım sonra RAM ayarı, performans Core ayarını kapattım ve TPM açtım.

Şu an bilgisayar açıldığında Windows kurtarma moduna giriyor bilgisayar sıfırla diyorum "Kişisel bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu" uyarısı alıyorum.

16388985825074578602650326795825.jpg

Çözüm
Böyle bir sorunla karşılaşıp bu konuya denk gelen arkadaşlar çözümü USB belleğe Windows 11 ISO kurup temiz kurulum ile gerçekleştirdim, nasıl yapılacağı hakkında bilgisi olmayanlar videodan faydalanabilirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS güncellemesi yaptım sonra RAM ayarı, performans Core ayarını kapattım ve TPM açtım.

Şu an bilgisayar açıldığında Windows kurtarma moduna giriyor bilgisayar sıfırla diyorum "Kişisel bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu" uyarısı alıyorum.

Eki Görüntüle 1236117
  1. Bilgisayarınız güç düğmesine basılı tutup, tamamen kapanmasını bekleyin.
  2. Tekrar güç düğmesine basıp, bilgisayarınızı başlatın, fakat bu esnada ESC tuşuna basılı tutun.
  3. Karşınıza tekrar boot ve setup ekranı gelecek.
  4. Oradan windowsunuzun bulunduğu dizini seçip, yeni bios’a nereden boot yapacağını öğretmeniz gerekiyor. Sürücüyü seçip enter tuşuna basın.
  5. Ta Taaaa işte karşınızda Windows. (olmalı)
  6. Eğer bu işe yaramadıysa, Allah yardımcınız olsun.

2. Tekrar güç düğmesine basıp, bilgisayarınızı başlatın, fakat bu esnada ESC tuşuna basılı tutun.
  4. Oradan windowsunuzun bulunduğu dizini seçip, yeni bios’a nereden boot yapacağını öğretmeniz gerekiyor. Sürücüyü seçip enter tuşuna basın.
  5. Ta Taaaa işte karşınızda Windows. (olmalı)
Windows bozulmuş olabilir. Format atın ama pek bir işe yaramayabilir.

4. Oradan windowsunuzun bulunduğu dizini seçip, yeni BIOS'a nereden boot yapacağını öğretmeniz gerekiyor. Sürücüyü seçip enter tuşuna basın.
  5. Ta taaaa işte karşınızda Windows. (olmalı)

ESC tuşuna basmak bir işe yaramıyor.

USB bellek üzerinden deneyeceğim Windows 10 mu denesem 11 mi?
Windows bozulmuş olabilir. Format atın ama pek bir işe yaramayabilir.

Zaten 11'den 10'a döndüm durmadan bir sıkıntı veriyordu.

Şu an bilgisayar açıldığında Windows kurtarma moduna giriyor bilgisayar sıfırla diyorum "kişisel bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu" uyarısı alıyorum.

Eki Görüntüle 1236117

BIOS pilini söküp tekrar takın.

RAM ayarı naptınız hocam.

3000 MHz XMP 2 modunda aynı ayar vardı.

Windows sıfırlama bile yapmıyor, CMD'ye ulaşamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı