BIOS güncellemesi yapılmalı mı?

Hayır. BIOS Update manuel olarak yapılıyor. Windows Update sadece sürücü günceller. Bazen onu bile beceremez ama olsun.

Benim laptopu bir gün açtığım zaman (şarj kablosuna bağlı değildi) direk BIOS ekranı açıldı. Güç kablosunu takın tarzında bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Kapattım kabloyu bağladım tekrar açtım 3-4 dk sonra Windows 10 yüklendi.

Vallahi benim kafam karıştı. Şimdi benim anladığım kadarıyla siz bir sistem aldınız ve şimdş buna BIOS kurmak istiyorsunuz. Elinizde güncel BIOS var. Sizin şimdi önce Windows'u kurup ardından BIOS'u kurmanız lazım. Çünkü BIOS üzerinden BIOS güncelleme yapılmıyor maalesef. Önce Windows'u yüklemelisiniz.

BIOS üzerinden biıos güncellemesi yapılabiliyor. Windows kurmadan da olur kursan da olur hiç disk yoksa da olur.

Benim laptopu bir gün açtığım zaman (şarj kablosuna bağlı değildi) direk BIOS ekranı açıldı. Güç kablosunu takın tarzında bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Kapattım kabloyu bağladım tekrar açtım 3-4 dk sonra Windows 10 yüklendi.

Windows 10 yüklü müydü, değil miydi? Değilse ne olduğu hakkında bir fikrim yok ama yüklüyse büyük ihtimal pil düşüklüğünden olmuştur.

Win 10 kuralı bayağı çok oluyordu ve pili de yeterince vardı. Zaten kutudan ilk çıktığında ⅓ten biraz fazlaydı pili BIOS'ta öyle görünüyordu.

Bilmiyorum. Dediğim gibi.
BIOS üzerinden BIOS güncellemesi yapılıyor. Farklı bir şeyi mi kastettiniz?

Ben bilmiyordum da. pardon. Bildiğim kadarıyla exe olarak açıp indirmiyor muyduk? Ben hep öyle yapıyorum da. Kusura bakmasın kimse. Özür dilerim.

Geri
Yukarı