BIOS güncellenirken elektrik gittikten sonra "Reboot and Select proper Boot device" hatası

Mustafa_863

Femtopat
RAM
2 gb ram ddr3 1333 mhz
SSD veya HDD modeli
Hdd Hitachi
Ekran kartı
Gt 710 2gb ddr5
Anakart
P5G41T-M LX PLUS
İşlemci
İntel Pentium 4 CPU 3000.ghz
"Reboot and select proper boot device or Insert boot Media in selected boot device and prese a key" yazmakta…

Hocam benim sorunum PC BIOS güncelleme atarken elektrik gitti ve bu sorunla karşı karşıya geldim. PC de BIOS'u açıyorum fakat hard diski görmüyor. Hard diski bilgisayarcıya götürüp her şeyi sildirip yeni Windows kurdursam olur mu? Yardımcı olur musunuz?

"Reboot and select proper boot device or Insert boot Media in selected boot device and prese a key" yazmakta…

Hocam benim sorunum PC BIOS güncelleme atarken elektrik gitti ve bu sorunla karşı karşıya geldim. PC de BIOS'u açıyorum fakat hard diski görmüyor. Hard diski bilgisayarcıya götürüp her şeyi sildirip yeni Windows kurdursam olur mu? Yardımcı olur musunuz?

Muhtemelen elektriksel sonucu HDD zarar görmüş olabilir. Bilgisayarınızın güncelleme esnasında elektrik gibi tekrar açılması mucize.

"Reboot and select proper boot device or ınsert boot Media in selected boot device and prese a key" yazmakta…

BIOS'unu fabrika ayarlarına döndür. (load default yap) sonra cihazını kapat aç düzelecektir. Düzelmezse cihazın masaüstü ise kasayı aç ve HDD güç ve veri kablosunu kontrol et.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unu fabrika ayarlarına döndür. (load default yap) sonra cihazını kapat aç düzelecektir. Düzelmezse cihazın masaüstü ise kasayı aç ve HDD güç ve veri kablosunu kontrol et.

Hocam o dediğinizi yaptım BIOS'tan default ayarla getirdim BIOS da ama hard disk gözükmüyor be flash da Windows da yüklü değil HDD kablosunuda kontrol ettim her iki tarafını da.

Bilgisayarin sistemi silinmiş muhtemelen bir format diski ya da flash belleğiyle durumu düzeltirsin diye düşünüyorum.

Peki öyle diyelim ben hard diski bilgisayarcıya götürsem HDD'nin içine Windows hazır bir şekilde kurabilir mi yani düzelir mi öyle yaparsak.

Yeni konular

Geri
Yukarı