BIOS güncellerken bir anda PC kapandı

zEne

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, geçenlerde BIOS'u güncelliyordum fakat güncelleme esnasında birden bilgisayar kapandı ve bir daha açılmadı.
Açmaya çalıştığımda ise fanlar vs. hepsi dönüyor ama siyah ekrandan başka bir şey görünmüyor bu durumda ne yapmalıyım? Sorun BIOS'tan mı kaynaklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS resetlemeyi veya pilini çıkarıp takmayı denedin mi?
Evet bios pilini vs çıkardım taktım ama herhangi bir değişiklik olmadı

Aynı sorunu 1-1.5 ay önce yaşadım laptop modelini yazar mısın?Ayrıca kendiliğinden kapandığına emin misin?
Anakart modeli MSI 940A-G45 eski bir anakart ve güncelleme esnasında takıldı ardından kapandı birdaha da açılmadı siyah ekran veriyor kısaca.

Statik elektriği boşaltman lazım laptopsa aralıklarla açma tuşuna bas bataryayı sök elektriği kes PC'den BIOS pilini çıkarıp tak eğer BIOS kitlenmemiş ise ( bence %90 BIOS kilitlendi ) bir bilgisayarcıya götür.

Google'a masaustü PC statik elektrik boşaltma yaz elektriği kestikten sonra onu uygulayıp BIOS resetle dene bakalım.

Statik elektriği boşaltman lazım laptopsa aralıklarla açma tuşuna bas bataryayı sök elektriği kes PC'den BIOS pilini çıkarıp tak eğer BIOS kitlenmemiş ise ( bence %90 BIOS kilitlendi ) bir bilgisayarcıya götür.

Google'a masaustü PC statik elektrik boşaltma yaz elektriği kestikten sonra onu uygulayıp BIOS resetle dene bakalım.
Dediğin işlemi uyguladım fakat açılmadı yine fanlar vs. dönüyor ama siyah ekran veriyor galiba bilgisayarcı yolu göründü.

Yok dostum sanırım bilgisayarcıya göndereceğim BIOS yazma olayı varmış belki çözüm olur.

BIOS yazma basit bir olay aslında (MSI'da nasıldır bilmiyorum ama)anakartin için uygun yazılımı bulursam linkini bırakırım. Konuma göre değişir ama ben sorduğumda BIOS yazmak icin 450 TL istemişlerdi.

Geri
Yukarı