BIOS güncellerken PC kapandı, açılmıyor

Alican8964

Hectopat
Daha fazla  
BIOS güncellerken PC kapandı tekrar açmayı denedim açılmadı BIOS pilini felan çıkardım taktım yok olmadı bios mu çöktü acaba?
Bi yardımcı olursanız sevinirim anakart modeli Msi a68hm E33 v2 anakart. Çözüm önerin nasıl yapayım BIOS'u Msi'ın sitesinden indirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiden gelene kadar bide msi nerde bayisi var vatana bırakcam en az 2 ay ondan sonra bi kullanıcı hatası bütün işi gömer katlar

İşin kötü tarafı clear cmos jumb yok demekki gidecek garantiye

garantiye giderse kesin kullanıcı hatası deyip ücret kitleyecekler ve en az 1 ay demek oluyor anladın mı?

Son düzenleme:
BIOS Flash Programlama
Bu konuya gel ve özelden bana mesaj at hemen yardımcı olurum.
Kolay gelsin.
@Alican8964
merhaba bios geri yükleme ile ilgli baya araştırma yaptım seni ilgli gördüm baya bende asus k52jc laptop var bios güncelleme yaptım kapandı açılmadı baya birşey yaptım ama geri döndüremedim var mı önerin neler yapabilirim ??
ilgin için şimdiden teşekkürler,iyi seneler

@mystry5 öncelikle iki yöntem var. Birincisi USB bellek hazırlayarak içerisine BIOS dosyanızı üreticinizin önerdiği biçimde koyup ardına belirli tuş kombinasyonlarıyla sistemi açıp kurtarmayı başlatabilirsiniz. İkinci yöntem ise laptopu açıp içerisindeki BIOS çipini bulursunuz. Ardından internetten satın alacağınız BIOS çip programcıları ve onboard çip klipsleri ile direk çipe bağlanıp uygun ROM'u yazabilirsiniz. Ben genelde ikinci yöntemi kullanıyorum. Ancak bazen onboard yöntem olmayabiliyor. Çipi anakarttan sökmek gerekebiliyor. Söküp o şekilde programlamak gerekebiliyor. İyi yıllar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı