BIOS güncellerken PC'yi kapattım, görüntü gelmiyor

Hisokaa

Kilopat
Daha fazla  
Asus P5G41-MLX anakartı güncellerken PC dondu. Ben de kesinlikle yapılmayacak bir hata yapıp reset attım PC'ye. Şimdi PC çalışıyor yalnız ekran gelmiyor. Yapılabilecek bir şeyler varsa yardımcı olun arkadaşlar. Çok rezil durumdayım şuan. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten çok büyük bir hata yapmışsınız. Sizin yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Asus Türkiye'yi arayınız öncelikle. Yapılabilecek bir şey olmayacağını ve anakartı yollamanızı isteyecekleri yüksek ihtimal ile. Çok para isteyeceklerini zannetmiyorum. Makul bir ücrete BIOS yükseltip yollarlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler. Yalnız deneyip de yapabileceğimiz bir şeyler yok mu acaba? Son seçenek olarak servisi düşünüyorum.

Malesef kuralların dışına çıkmışsın. Yapmayacağınız tek hatayı yapıyorsunuz. Yapabileceğin cmos reset yapın açmayı deneyin. Eğer açılmaz ise şu ekran geliyorsa güncel bıos'u içine at ve güncellemeyi dene videodaki gibi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Murat5038' in önerisinde başka bir şey denemeyin. Yanlış bir bios sürümü yükleseniz dahi yüklenmesine izin vermez. Durum bence bios güncelleme sırasında sistem kilitlense bile beklemeniz gerekirdi. Artık sağlık olsun diyelim. Anakartın fiyatına yakın bir ücret isterseler yeni bir anakart almanızı öneririm.

Çoğu yerde diyorum ancak hala duyan kişi sayısı az, bilgisayardaki problemlerin çoğu insan kaynaklıdır. Bilgisayar ne diyorsa onu yapacaksınız onun dışına çıkarsan sorunlar yaşarsın. Bekleyin diyorsa bekle, sana demiyor ki donarsa reset at diye.

Çoğu yerde diyorum ancak hala duyan kişi sayısı az, bilgisayardaki problemlerin çoğu insan kaynaklıdır. Bilgisayar ne diyorsa onu yapacaksınız onun dışına çıkarsan sorunlar yaşarsın. Bekleyin diyorsa bekle, sana demiyor ki donarsa reset at diye.

Haklısın kardeşim valla. Ama sonuç olarak yaptık bir hata. Verdiğin klibi izleyip yapmaya çalışayım. İnş düzelir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı