BIOS kendiliğinden CMOS yapıyor

Yer
Sarıyer/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Biyoteknolog - Ziraat Müh.
Merhaba arkadaşlar,

4 gündür bilgisayarımı açarken BIOS kendine CMOS işlemi uyguluyor. İlk CMOS yaptığında BIOS sürümünü fabrika sürümü olan F6 sürümüne çekmişti ama tarih ve saat sıfırlanmadı. Sonra yaptığını CMOS işlemlerinde sürüm, tarih ve saat sıfırlamadı sadece ayar sıfırlaması yapıyor.Ayrıca her açılışta sanki donanımlar ilk defa takılmış ve bilgisayar ilk defa açılıyormuş gibi kendini yeniden başlatıyor donanım tanıyor ancak ondan sonra ekrana görüntü geliyor. Görüntü geldikten sonra normal olarak akıcı şekilde oyunumu oynuyorum sorun olmuyor. BIOS güncellemesi yaptım ve gittim BIOS pilini değiştirdim. Pil yatağında gözle görülecek bir sorun aradım fakat bulamadım. Anakart kondansatörleri de temiz durumda. Daha önce yaşayan çözen var ise yardım rica ediyorum. Yoksa anakartı servise göndereceğim. Şimdiden teşekkürler.

Anakart: Gigabyte AB350 Gaming 3
Ekran kartı: Zotax GTX 1070 AMP Extreme Edition
RAM: GSKILL Ripjaws 2400 MHZ 2x8 GB
İşlemci: Ryzen 7 1700X
Depolama: Samsung 250GB M2 Sata ve Samsung 1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı