BIOS pili bittiyse görüntü gelir mi?

zentavision

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım CMOS settings wrong hatası veriyordu. Bende BIOS pilini çıkarıp taktım. Fakat bu sefer de ekrana görüntü gelmedi. BIOS pilini yenilemek görüntü ve CMOS settings wrong hatasını çözer mi?

BIOS pili hiç olmasa bile görüntü alabilmeniz lazım. BIOS pilini sökerken RAM'leri vs. oynatmış olabilir misiniz?
Hocam ramleri, ekran kartını falan takıp yeniden çıkardım. Sonuç yine aynı.
Benim de BIOS pilim bitmiş sanırım PC'yi açarken ekrana yazı geliyor F2 yapıp devam ediyorum
Hocam görüntü geldiği zamanlarda bilgisayar açılırken klavye çalışmadığı için bios giremiyordum.
Görüntü gelir mutlaka. BIOS pilini çıkartmaya çalışırken başka şeyi oynatmış olabilirsiniz.
Çoğu bileşeni çıkarıp yeniden taktım hocam sonuç yine aynı.

Ekran kartı oynamaları yapmış olmasınız? (BIOS ile IGPU ve harici ekran kartı)
Hocam takıp çıkardım fakat yine görüntü gelmiyor.

Hocam ramleri, ekran kartını falan takıp yeniden çıkardım. Sonuç yine aynı.
O zaman BIOS pili sökerken statik elektrik yüklemesi yapmış olabilirsiniz. Pili tekrar çıkarın, PSU'nun fişini çekin, güç tuşuna bir 10-15 saniye bas çek yapın. Sonra bilgisayarı 1 saat dinlendirip tekrar çalıştırmayı deneyin.

Hocam RAM'leri, ekran kartını falan takıp yeniden çıkardım. Sonuç yine aynı.

Hocam görüntü geldiği zamanlarda bilgisayar açılırken klavye çalışmadığı için BIOS giremiyordum.

Hocam takıp çıkardım fakat yine görüntü gelmiyor.

Reis bir şeyleri yanlış takmış ya da eliniz bir şeye değmiş olabilir mi?

Hocam RAM'leri, ekran kartını falan takıp yeniden çıkardım. Sonuç yine aynı.

Hocam görüntü geldiği zamanlarda bilgisayar açılırken klavye çalışmadığı için BIOS giremiyordum.

Hocam sorun RAM'lerde gibi önce anakartı RAM tarafından alttan tutup yükseğe kaldırın belki küçük bir ihtimalle RAM pinleri kasaya temas yapıp görüntü vermiyor olabilir.

Geri
Yukarı