Çözüldü BIOS SSD'yi görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ctrnzz

Hectopat
Gigabyte A520M S2H anakartım var 450 GB SanDisk SSD var HDD yok bilgisayarı çalıştırdığımda direk BIOS'a atiyor boot menude SSD gozukmuyor bilgisayarı hiçbir şekilde BIOS'tan çıkaramıyorum eski bilgisayarımda çalışıyordu yeni sistemimde böyle oldu.

Çözüm
O halde yeni işletim sistemi yüklemeniz gerekiyor. Windows 10 veya 11 ISO indirip Rufus programı yardımıyla ISO dosyasını flash belleğe yazmanız gerekiyor. (en az 8 GB flash bellek olması gerekiyor)
Daha sonra flash belleği kasaya taktığınızda doğrudan format ekranına geçecektir
Eski sistemde başka disk var mıydı, EFI völümü onda kalmış olabilr, onu da takmanız gerekir.
Hayır yoktu

O halde yeni işletim sistemi yüklemeniz gerekiyor. Windows 10 veya 11 ISO indirip Rufus programı yardımıyla ISO dosyasını flash belleğe yazmanız gerekiyor. (en az 8 GB flash bellek olması gerekiyor)
Daha sonra flash belleği kasaya taktığınızda doğrudan format ekranına geçecektir.

Windows 10 olan bir tane USB var elimde takdiğimda siyah ekranda sürekli _ yazan bir Bolu'mde kalıyor.

O ekran ilk kurulum sırasında biraz bekletiyor 5 dakika kadar. Bekledikten sonra hala gelmiyor ise flashınız MBR (legacy) olarak kurulmuş olabilir. GPT (UEFI) olarak yeniden ISO'yu yazdırmayı deneyin.

Şimdi USB'yi takında boot menude 2 tane secenek oluyor az once soyledigim 1.olan 2. secenegi secinde koydugum fotoğraftaki sekmede kalıyor.

IMG_20240417_161116.jpg

Fast Boot'u enabled yapabilirsin. Fast boot BIOS'a girmeden doğrudan USB ile başlatmaya yarayan bir özelliktir. Genelde F12 veya F9 olur Fast boottan atmayı bir dene. Flash belleğinin markası Kingston mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı