BIOS Update sonrası sistem kapanıyor

Daha fazla  
Yeni işlemcim geldikten sonra (Ryzen 7 5700x) eski işlemcimi (Ryzen 5 3600) çıkarıp BIOS'u Update ettim. Ama ortalama yarım saat içinde sürekli ekran donuyor ya da bilgisayar sorunla karşılaştı deyip kendi kendine yeniden başlıyor. Sizce sorun nedir ve son sürümü değil de bir önce ki sürümü yüklesem düzelir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230130_013150.jpg
    IMG_20230130_013150.jpg
    200,8 KB · Görüntüleme: 27
Yeni işlemcim geldikten sonra (Ryzen 7 5700x) eski işlemcimi (Ryzen 5 3600) çıkarıp BIOS'u Update ettim. Ama ortalama yarım saat içinde sürekli ekran donuyor ya da bilgisayar sorunla karşılaştı deyip kendi kendine yeniden başlıyor. Sizce sorun nedir ve son sürümü değil de bir önce ki sürümü yüklesem düzelir mi?
Bios Sıfırlayarak Düzelenler olabiliyor BIOS Sıfırlayın Daha Sonra Dediginiz Gibi 1 Eski Sürümünde Deneme yapın işlemci 2. el mi acaba ?

BIOS Sıfırlayarak Düzelenler olabiliyor BIOS Sıfırlayın Daha Sonra Dediginiz Gibi 1 Eski Sürümünde Deneme yapın işlemci 2. el mi acaba?

Hayır 0 aldım reis. M-Flash ile eski sürümü yükleyececeğim birazdan

Ben de AMD işlemcilerde BIOS güncellemeden dolayı fazlaca bu hatadan aldım. Çok çok daha düşük bir ihtimalle kısa devre olabilir ama zannetmiyorum.

Peki bu sorunu nasıl düzeltebilirim reis yeni anakart mı almam gerekiyor?

Son düzenleme:

Aynı sorunu yaşıyorum BIOS Update yüzünden PC de sorun olmamasına rağmen sürekli mavi ekran alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı