BIOS'a bulaşan trojan ve temizlenince düşen performans

Hocam adam sizi kandırıyor. BIOS'la alakası yok onun büyük ihtimal bilgisiz bir kişi temiz kurulum yapmadığından olabilir. Setup olarak kurmuş büyük ihtimal Windows'u. Malwarebytes kurun sisteminize tarama başlatln hiçbir sorun kalmıycak virüsten yana.

Diyorum ki virüs bulaşabilir doğru ama BIOS'luk bir durum yok. Adam gözünü korkutup para alma deridinde. Önce indirdiğin oyuna dair ne varsa sil. Sistem bakımını yap. Windows hızlandırma rehberlerinden bakabilirsin. Sonra bilgisayarı Defender'la tara, virüs bulmazsa ek virüs yazılımın varsa onla temizle. Yoksa Malwarebytes ya da Kaspersky öneririm.
Dediklerinizi yapmıştım zaten. 10 kere format attım zaten.

Hocam adam sizi kandırıyor. BIOS'la alakası yok onun büyük ihtimal bilgisiz bir kişi remiz kurulum yapmadığından olabilir. Malwarebytes kurun sisteminize tarama başlatln hiçbir sorun kalmıycak virüsten yana.
O programla tam tarama yaptım, 3 kere diskleri silip temiz kurulum yaptım. Sizin dediklerinizi düşününce HDD ile ilgili bir problem olabilir mi diye düşünmeye başladım.
Internet Kafe'de format attırdıysanız, işletim sistemi muhtemelen korsan olduğu içindir.
Adam evin yanında, dükkanı var. Windows orijinal.

O programla tam tarama yaptım, 3 kere diskleri silip temiz kurulum yaptım. Sizin dediklerinizi düşününce HDD ile ilgili bir problem olabilir mi diye düşünmeye başladım.

Olabilir HDD okuma yazma hızı düşükse ya da ömrünün azalma çağına gelmişse sisteminiz yavaşlamış olabilir HDD yüzünden.

Adam evin yanında, dükkanı var. Windows orijinal.

BIOS a virus bulasmasini ben de ilk defa duydum. Format attiginiz CD ya da USB deki windows surumunde bir sikinti olabilir mi? USB ye Microsoft un kendi sitesinden indireceginiz surum ile format atmayi deneyin bence.

Geri
Yukarı