BIOS'suz RX 570 ekran kartı alınır mı?

Kelvin

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600g
Asus EX-A320M-Gaming
16gb Ram
Arkadaşlar merhaba, sarı sitede bir tane RX570 8 GB Pulse modelli ekran kartı buldum tek sorunu BIOS yüklenecekmiş fiyatı ise 1000 TL alınır mı sizce?

Güvenilmez. İlk olarak ekran kartının biosu yoksa pcye takıp yükleyemezsin, çip okuyucu cihazlar ile bios chipine bios yazmanız lazım ki nerede yaşadığınıza bağlı olarak etrafınızdaki elektronikçilerde o cihazdan olma olasılığı düşük. Olsa bile onun da bir ücreti olacaktır. İkincisi ise ekran kartında neden bios yok çok şüpheli, bios değil de ana yonga ölmüş olabilir, adam sana aldıktan sonra atılan bios çalışmayınca "yanlış atmışsındır, atan kişi bilmiyordur" vb. sebeplerle başından savmayı planlıyor büyük ihtimalle.

Arkadaşlar merhaba, sarı sitede bir tane RX570 8 GB Pulse modelli ekran kartı buldum tek sorunu BIOS yüklenecekmiş fiyatı ise 1000 TL alınır mı sizce?

BIOS yüklenmesi zor bir şey değil grafik kartlı bir işlemci ile programlar oluyor ATI Win flash gibi mesela internetten o karta uygun BIOS oluyor genelde zaten bulup atacaksın bu kadar.

Fiyatini uygun bulmuştum bir de güçlü ekran kartına benziyordu o yüzden. BIOS yuklenecek yazıyordu açıklamada bende güvenlik açısından buraya yazmak istedim.

BIOS yüklenmesi zor bir şey değil grafik kartlı bir işlemci ile programlar oluyor ATI Win flash gibi mesela internetten o karta uygun BIOS oluyor genelde zaten bulup atacaksın bu kadar.
Bu program sağlam olan kartlar için geçerli. BIOS'u olmayan bir kartı program tanımayacaktır bile.

Olabilir yani ben BIOS'u öyle atıyordum biossuz kart nasıl olabilir ki?
Mining amaçlı yapılıyor genelde veya tabii sahte kartta olabilir ihtimali var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı