Bipolar olabilir miyim?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Ben kötü bir olay yaşadım travma derecesinde. Bunun için doktora gittim. Psikiyatriye bana antidepresan verdi direkt. Bu yaşadığım olayı en ince ayrıntısına kadar anlattım, şu 2-3 gündür enerji patlaması yaşıyorum. Konuşkan biri olmamama rağmen aşırı konuşasım geliyor. Dikkatimi vermekte zorlanıyorum. Cinsel isteğin zirvede, bugün sadece 3 4 saat uyudum ama aşırı enerjiğim. Normal değil bunlar herhalde.

Son düzenleme:
Antidepresanın yan etkisi olma ihtimali çok yüksek hocam. Zamanında bende kullandım 3 ay kadar. İlk başladığımda aynı şekilde gereksiz bir enerji vardı üzerimde sonradan geçti. Ama yine de doktorunuza bir danışabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antidepresanın yan etkisi olma ihtimali çok yüksek hocam. Zamanında bende kullandım 3 ay kadar. İlk başladığımda aynı şekilde gereksiz bir enerji vardı üzerimde sonradan geçti. Ama yine de doktorunuza bir danışabilirsiniz.
Hocam ben ömrü hayatımda bu kadar enerjik olduğumu hatirlamiyorum. daha 6.gunu antidepresanın

Antidepresanların vücudunuzda anlamlı bir etki yaratması genellikle haftalar alır. Muhtemelen yaygın yan etkilerden birisi olan geçici bir öfori durumu yaşıyorsunuz.

Eğer eşlik eden herhangi bir fiziksel belirti yoksa bir sonraki randevunuza kadar bir şey yapmanıza gerek yok.

Antidepresanların vücudunuzda anlamlı bir etki yaratması genellikle haftalar alır. Muhtemelen yaygın yan etkilerden birisi olan geçici bir öfori durumu yaşıyorsunuz.

Eğer eşlik eden herhangi bir fiziksel belirti yoksa bir sonraki randevunuza kadar bir şey yapmanıza gerek yok.
Fiziksel belirti olarak ne söyleyebilirsiniz?
Bipolar testi yapıyorum ve çok güçlü bipolar çıkıyorum falan...

İlacın yan etkisi ya da ilacı aldığında mükemmel olacağım psikolojisinden dolayı böyle olabilirsiniz. Gerçekten bipolarsanız manik dönemdesinizdir. Bu enerji patlaması 1-2 hafta daha sürer ve istemediğiniz davranışlar yaparsanız büyük ihtimal bipolarsınızdır tabi en iyisini doktor bilir.

İlacın yan etkisi ya da ilacı aldığında mükemmel olacağım psikolojisinden dolayı böyle olabilirsiniz. Gerçekten bipolarsanız manik dönemdesinizdir. Bu enerji patlaması 1-2 hafta daha sürer ve istemediğiniz davranışlar yaparsanız bipolar olabilirsiniz.
Tip 1 veya Tip 2? Öyle bir psikoljim yok ama ilaca inancım var.

Ellerim titriyor mesela.

Merhaba. Ben kötü bir olay yaşadım travma derecesinde. Bunun için doktora gittim. Psikiyatriye bana antidepresan verdi direkt. Bu yaşadığım olayı en ince ayrıntısına kadar anlattım, şu 2-3 gündür enerji patlaması yaşıyorum. Konuşkan biri olmamama rağmen aşırı konuşasım geliyor. Dikkatimi vermekte zorlanıyorum. Cinsel isteğin zirvede, bugün sadece 3 4 saat uyudum ama aşırı enerjiğim. Normal değil bunlar herhalde.
Bipolar değil bu ki çoğu insanımız bipolar zaten. Ama sizinki daha çok ilaç etkisi gibi.

Geri
Yukarı