Bir adet ölü piksel için iade alınır mı?

Bal Porsuğu

Kilopat
Daha fazla  
Özellikle @ViewSonic Türkiye hesabına sormak istiyorum.

VX2457-mhd monitörü Sinerji'den aldım. Teslim aldığımdan beri 1 hafta geçmedi ve 1 adet ölü pikselden dolayı iade talebi açıp kargo ile tekrar Sinerji'ye yolladım. Ürünün kutusuna üstündeki jelatinlere bile hiç bir zarar gelmedi.

Para iadesi yaparlar mı? Yapmazlarsa Viewsonic bunu onarır mı? Yoksa sayın Viewsonic yetkilileri 5 ölü piksel olmalı mı der? 1~4 ölü pikselin kusurdan sayılmamasına da anlam veremiyorum, acaba kendileri 4 ölü pikselli bir monitörü kullanmak isterler mi çok merak ediyorum doğrusu.

Aslında satış öncesi üretici firma bu durumu fark edebilir. İlla bu ürünleri satacağız diyorlarsa üzerine yazsınlar "x adet ölü piksel bulunmakta" ona göre de uygun fiyata satsınlar.

@ViewSonic Türkiye sorum günceldir.

Sinerji biz ölü piksel göremedik diyor, ben salaktım zaten ondan gönderdim monitörü 30 TL de kargoya bayılıp. Dalga geçiyorlar ya.

Merhaba,

Ölü piksel testi için bizim servisimiz onay verebilir onun haricinde maalesef diğer firmaların yaptığı yorumların bir geçerliliği yoktur.

Servisimize ürünü MNG kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

KVK Teknik Servis Merkezi
Orta Mah. Ankara Asfaltı
E5 Yanyol, Kanat Sanayi Sitesi
ABlok No:40 Soğanlık/Kartal/İstanbul
Tel.0216 451 98 90
Mail. [email protected]

ViewSonic global piksel politikasına bu linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/warranties/turkey/tr-pixel-policy.pdf

KVK baktı zaten 1 tane olduğu için değiştirilmez dedi. Zaten başından beri benim yapmak istediğim cayma hakkımı kullanmaktı sinerji ise bana cayma hakkımı kullandırtmadı, şu an hakem heyetinde konu.

KVK baktı zaten 1 tane olduğu için değiştirilmez dedi. Zaten başından beri benim yapmak istediğim cayma hakkımı kullanmaktı sinerji ise bana cayma hakkımı kullandırtmadı, şu an hakem heyetinde konu.
Nasıl kullandırtmadı? 15 gün içerisinde istediğiniz gibi cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Nedeni var çünkü. Neden cayma hakkını kullanıyorsunuz sorusuna vereceğiniz cevap açık. Ayrıca benim monitörüm de ViewSonic ve bir tane ölü piksel var ama sağ altta olduğu için gözükmüyor ve rahatsız etmiyor. Sizin ölü pikseliniz tam olarak nerede?

Nasıl kullandırtmadı? 15 gün içerisinde istediğiniz gibi cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Nedeni var çünkü. Neden cayma hakkını kullanıyorsunuz sorusuna vereceğiniz cevap açık. Ayrıca benim monitörüm de ViewSonic ve bir tane ölü piksel var ama sağ altta olduğu için gözükmüyor ve rahatsız etmiyor. Sizin ölü pikseliniz tam olarak nerede?
Teşekkürler, haklarımın farkındayım ve bunun için THH'ye başvurdum.
Almama sebepleri ürünün açılmış olması kendilerince ama böyle bir kural koyamazlar kafalarına göre, açmadan nasıl memnun kalmayıp iade edeceğim sonuçta.

Hakem heyetinden karar geldi.

2dv1njt.png

Mobilim resim boyutu küçültemediğinden başka yere yükledim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı