Bir anda bilgisayar donuyor

eyupiltr

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, genelde oyun oynarken bir anda sistemim donuyor Discord üzerinde ses kesiliyor ancak oyunun ana sesi gelmeye devam ediyor. Bu hata gerçekleştiği sırada herhangi bir işlemde bulunamıyorum bilgisayara kasa üzerinden yeniden başlatmam gerekiyor. Sebebi ne olabilir acaba?

Bilgisayarını çok fazla zorlayacak bir oyun mu oynuyorsun problem bundan kaynaklı ise grafikleri düşürüp oynaman yararına olur.
Hayır temiz bir şekilde oynuyorum genelde. En son yaşadığım anda (GTA 5) tam olarak kullanım oranlarını bilmiyorum parçaların ancak, +60 FPS oynadığım sırada bir anda dondu.

Hayır temiz bir şekilde oynuyorum genelde. En son yaşadığım anda (GTA 5) tam olarak kullanım oranlarını bilmiyorum parçaların ancak, +60 FPS oynadığım sırada bir anda dondu.
Oyun dosyalarını doğrulayıp "temp %temp% ve recent" kısımlarında biriken dosyaları sildin mi? bir de bunları yaptıktan sonra MSI Afterburner programını açıp oyuna girip ekran görüntüsü alıp buraya at kullanım değerlerine bakalım. Normal mi, ters bir durum mu var bu sayede çözebiliriz.

4 Adet Farklı disk kullanıyorum, Windows'un kurulu olduğu Samsung Evo 128GB SSD. HD Tune ile tüm disklere sağlık testini yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı.
Oyun dosyalarını doğrulayıp "temp %temp% ve recent" kısımlarında biriken dosyaları sildin mi? bir de bunları yaptıktan sonra MSI Afterburner programını açıp oyuna girip ekran görüntüsü alıp buraya at kullanım değerlerine bakalım. Normal mi, ters bir durum mu var bu sayede çözebiliri
OCCT üzerinden OCCT İşlemci test sürecini başlattığımda crash yiyor şuanda. Crash raporlarını veyahut nereden kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim ?
1607974853719.png

Small/Medium/Large data fark etmeksizin Başlar başlamaz crash yiyor şuanda.
4 Adet Farklı disk kullanıyorum, Windows'un kurulu olduğu Samsung Evo 128GB SSD. HD Tune ile tüm disklere sağlık testini yaptım herhangi bir sıkıntı çıkmadı.

OCCT üzerinden OCCT İşlemci test sürecini başlattığımda crash yiyor şuanda. Crash raporlarını veyahut nereden kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı