Bir anda bilinç kaybı yaşadım

İyi akşamlar herkese. Umarım iyisinizdir. Bugün öğlen saatlerinde bir olay geldi başıma. Yarın hastaneye gideceğiz zaten. Sadece cevaplarınızı merak ediyorum. Saat 2 gibi koltukta oturuyordum. Bir şey için yerimden kalktım. Tam o anda annem bana doğru geliyordu. Gözüm kararmaya başladı. Sonrasını hatırlamıyorum zaten bilinç kaybı yaşadım. Annemin anlattıklarına göre sağ elim öylece kasılıp kalmış. Sol elim acayip titriyormuş. Yere düşmüşüm zaten. Gözlerim alta doğru kaymaya başlamış. Nefesim daralıyormuş. Ellerim soğumuş bayağı. Annem bağırıyormuş ama hiç tepki vermiyormuşum. En sonunda annem tüm gücüyle bana tokat atmış öyle kendime gelmişim. Kendime geldiğim gibi yüzüme baktım tokatın izi veya acısı hiç yoktu. Her yerim uyuşuktu ve ağrıyordu. Özellikle başım acayip ağrıyordu. Hala üstümde bir halsizlik ve baş ağrısı var. Sizce ne olmuş olabilir?
Geçmiş olsun hocam Şok geçirmiş olabilirsin.

İyi akşamlar herkese. Umarım iyisinizdir. Bugün öğlen saatlerinde bir olay geldi başıma. Yarın hastaneye gideceğiz zaten. Sadece cevaplarınızı merak ediyorum. Saat 2 gibi koltukta oturuyordum. Bir şey için yerimden kalktım. Tam o anda annem bana doğru geliyordu. Gözüm kararmaya başladı. Sonrasını hatırlamıyorum zaten bilinç kaybı yaşadım. Annemin anlattıklarına göre sağ elim öylece kasılıp kalmış. Sol elim acayip titriyormuş. Yere düşmüşüm zaten. Gözlerim alta doğru kaymaya başlamış. Nefesim daralıyormuş. Ellerim soğumuş bayağı. Annem bağırıyormuş ama hiç tepki vermiyormuşum. En sonunda annem tüm gücüyle bana tokat atmış öyle kendime gelmişim. Kendime geldiğim gibi yüzüme baktım tokatın izi veya acısı hiç yoktu. Her yerim uyuşuktu ve ağrıyordu. Özellikle başım acayip ağrıyordu. Hala üstümde bir halsizlik ve baş ağrısı var. Sizce ne olmuş olabilir?
Buradan bu şekilde sorman çok saçma soğuk kanlılığını koru, içini ferah tut ve merakını bastırıp yarın gidiceğin doktor muayenesini bekle net'deki araştırmalar can sıkıp kanserofobi gibi fobiler oluşmasına sebep olup psikolojini olumsuz etkileyebilir.Zaten uzun süreli belirtilerden bahsetmemişsin kötü bir durumun bu şekilde birden olması düşük ihtimal muhtemelen önemli olmayan bir durumdur.Örnek vermek istemem ama anlık tansiyon, şok vs olabilir.Geçmiş olsun.

Buradan bu şekilde sorman çok saçma soğuk kanlılığını koru, içini ferah tut ve merakını bastırıp yarın gidiceğin doktor muayenesini bekle Net'deki araştırmalar can sıkıp kanserofobi gibi fobiler oluşmasına sebep olup psikolojini olumsuz etkileyebilir. Zaten uzun süreli belirtilerden bahsetmemişsin kötü bir durumun bu şekilde birden olması düşük ihtimal muhtemelen önemli olmayan bir durumdur. Örnek vermek istemem ama anlık tansiyon, şok vs olabilir. Geçmiş olsun.

İlk başta belirttim zaten sadece cevaplarınızı merak ediyorum diye. Teşekkür ederim.

Geçmiş olsun hocam şok geçirmiş olabilirsin.

Teşekkür ederim hocam. Bakalım yarın gideceğiz.

Demir eksikliği göz kararması ve baş ağrısından ibarettir çoğu zaman.

Anladım hocam. Teşekkür ederim.

2-3 sene önce bana da olmuştu. Oturduğum yerden dış kapının deliğine bakmak için kalkmıştım, anlık bir karartı ve yerde uyandım. Bir şey olmadı sonrasında ama doktora görünmek iyi olur dediğiniz gibi.

İlk başta belirttim zaten sadece cevaplarınızı merak ediyorum diye. Teşekkür ederim.
Rica ederim.Kendimden de biliyorum ve yakın zamana kadar özel bir hastanede hastalarla birebir ilkişkide olduğum bir pozisyonda çalışıyordum.İnsanlar bu durumu çok yaşıyor sağlıkla ilgili ufak bir belirtide internete baktıkları için kötü bir şey çıkar korkusuyla önemli olmayan durumu öteleyip sorunu büyütüyorlar ve psikolojilerini bozuyorlar hatta bu durum geçen senelerde tıp literatürüne yeni bi isimle de girmişti ama şimdi bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı