Bir erkek neden 30 yaşından önce evlenir?

Hocam 9900 alıyorum. Sanırım evlenemeyeceğim.

Yahu arkadaşlar, belki biraz kızacaksınız ama bu duruma cidden anlam veremiyorum. Bakın sizlerin iyiliği için söylüyorum: bir erkek 30 yaşından önce evlenmemeli, yani evlenecek bir erkeğin kendine ait evi, en az 10 bin TL maaşı olmalıdır. Ben sizleri düşünüyorum ama daha çok çocuklarınızı düşünüyorum. Onlara güzel bir hayat vermek için bu dediklerimi dinleyin.
Gereksiz konu açıyor derlerdi inanmazdım ancak harbiden gereksiz. İçerik de gereksiz, konu da. 30 yaşından sonra evleneceğiz de çocuğu ne zaman büyütüp okutacağız? Ben mezardayken çocuğum anca evlenir artık.

Aslında çok güzel trolleyip epey kişiyi tetikleyebileceğim bir konu ama nedense bir yandan yapasım da gelmiyor. Önceki sayfalardaki yorumumun yanına çocukla ilgili şöyle bir şey ekleyeyim; çocuğun "iyi" şekilde eğitilmesi ve "huzurlu" bir ailede yaşaması gerekiyor. Bu şartları sağlayabilecek (ve sağlayabilen) kişilerin büyüttükleri çocuklarla diğerlerinin çocukları arasındaki farkı zaten kısa sürede anlıyorsunuz. Bu hassas bir konu.

Benim gibi bir hayat kadının istenmeyen çocuğu olarak doğup, akli dengesi yerinde olmayan kişiler tarafından yıllarca fiziksel ve psikolojik işkenceye maruz bırakılıp, aileler arasında emanet mal gibi değiş tokuş yapılacaksa o çocuk doğurulmasın. Ölmekten beter hale geliyor o çocuk ve ne yazık ki neredeyse hiçbiri benim gibi sonradan şanslı olup kendini bu durumdan kurtaramıyor. Eğitimim en son geldiğim ailenin sosyal statüsünden dolayı iyi oldu ama diğer eksiklerin etkilerinden şu anda bile tam anlamıyla kurtulamadım.

Son düzenleme:
@Jira dostum kafama sağlam taş geldi. Yarıldı resmen. Ben 4 çocuk babasıyım. İki oğlum ve ikiz kızlarım var. Kızlar iki tane gelince 4 oldu. Yapacak bir şey yok.
Yine ne yaptı bu Allah'ın belası Jira? :D

Ben bakamayacağı, büyütemeyeceği, çocuklara mutlu ve sağlıklı bir aile ortamı sunamadan tamamen bilinçsizce seks yapmak için üreyen insanlara laf vurdum. İstersen 10 çocuğun olsun, bu şartları sağlayabildikten sonra kimse bir şey diyemez ama şunu biliyoruz ki çoğu kişi sağlayamıyor. Çevreme, topluma baktığımda da dediklerimde pek haksız sayılmıyorum bence, gözlemlerim bu şekilde en azından.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı