Bir erkek neden 30 yaşından önce evlenir?

Evlilikte nasıl her şey para değil? Düzgün geçinemeyen kaç çift boşandı bundan haberin var mı?
Ben gerçek evlilikten bahsediyorum.
Günümüzde evlilik mertebesinin değeri çok aşağı çekildi. Daha yirmi yaşına yeni girmiş kızlar sırf akranlarına evlendim diye hava atmak için bile evlenebiliyor. Yada sırf evlendim diyebilmek için bile evlenen tonlarca insan var. Bu tür evliliklerin bozulması için para bahanesine gerek yok. En ufak şeyden bile nem kapabiliyorlar. Durumu çok kötüyken evlenmiş yıllardır evli arkadaşlarım var. Hepsi de gerçek evliliğe sahipler. Her zorluğun üstesinden eşleriyle birlikte geliyorlar. Evlilik dediğimiz şeyde budur zaten. En ufak zorlukla karşılaşınca hemen isyan etmek benim gözümde evlilik değil.

@Mutluww Neden bir insan dusunmeyi denemez? Neyse hadi kalk akşam oldu. Konuların migdemi ağrıtıyor. Kimse gelip burda ütopya kurmasin Türkiye'de yaşıyoruz. Bende katılıyorum maddiyat yeterli olmazsa çok çocuk yapılmamasi lazım. Ama çoğu kişi de ütopik şeyler yazmış. Yok yapmasin, yok evlenmesin. Bir noktada da herşey maddiyat değildir. Ayrıca tek erkek çalışacak diye bir durum da yok iki tarafta calismali bence. Maddi özgürlükleri olur böylece. Karşılıklı sevdiğin, aşık oldun biriyle bir ömür geçirmek var işin ucunda. İnşallah öyle birisini bulurum. İyi forumlar.

Son düzenleme:
Toplumda kadın genellikle evi çekip çeviren rolde. Ev hanımı olup yemek, temizlik ve çocuk bakımını üstleniyor. Erkek de dışarıda çalışıp eve para getiren rolde. Kadın köle mi ya da erkek köle mi tarzında tartışma yaratmak hoş değil. Eve para getirmek de evi çekip çevirmek de %50-%50 tarzında birbirini bütünler ve eşittirler. Çünkü birinin bile aksaması aile yapısını zedeliyor. İki rolün de hoşgörülü olması şarttır.

Toplumda kadın genellikle evi çekip çeviren rolde. Ev hanımı olup yemek, temizlik ve çocuk bakımını üstleniyor. Erkek de dışarıda çalışıp eve para getiren rolde. Kadın köle mi ya da erkek köle mi tarzında tartışma yaratmak hoş değil. Eve para getirmek de evi çekip çevirmek de %50-%50 tarzında birbirini bütünler ve eşittirler. Çünkü birinin bile aksaması aile yapısını zedeliyor. İki rolün de hoşgörülü olması şarttır.

Bazı kadınlar var eşi gelir işten yorgun bir hoş geldin bile demez bütün gün evde yatar temizlik için birini tutar yemeği bile kendi yapmaz bütün gün gezen benim lafım onlara. Ama mesela benim annem öğretmen sabah 8'den akşam 3'e kadar çalışıyor eve geliyor temizliğini de yapıyor yemeğini de nadiren arada çok yorulduğu zaman temizlik için kadın çağırıyor yani yapan 2'sini de yapıyor.

Geri
Yukarı