İnsanlar neden evlenir?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 6B
Birinci amacı inanclı kisiler icin seksi zinadan cıkartmak. İnancsız kisiler icin evlenmeye gerek yok, fuckbuddy'lik ne güne kaldı diyen pırıl pırıl kafalar için buranın TR olduğunu hatırlatmak gerek

Bu arada evliliğin temeli sekstir. Seks olmadan evliliğiniz yürümez, yani en temeli budur benim düşümceme göre :)

Bunun dısında sevdigin insanla omrunu birlestirmek kotu bir sey degil. Yalnız hayat geçmiyor, insan daha yakından sevilmek, sevmek istiyor. İyi günde, kötü günde her zaman arkanda duracak, kafasını yaslayacak biri arıyor.

Cocuk konusuna gelirsek burada bilincli davranmak gerek. Cocuk yapmak icin oncelıkle maddi olarak hazır olacaksın, sonra manevi. Sonra hatun bu cocugun bez masrafı, mama masrafı bi bitmedi diye ötmeyeceksin.

Ha bunu meslek edenler bile var. Bkz: Şeyma Subaşı. Adamla veya kadınla değil, parayla aşk yaşıyorlar :)

Son düzenleme:
Gelenekten dolayı evlenir. Para için evlenir. Eksiklerini tamamlamak için evlenir. Sevdiği için evlenir.

Birçok nedeni vardır. İnsandan insana değişir.
Birinci amacı inanclı kisiler icin seksi zinadan cıkartmak. İnancsız kisiler icin evlenmeye gerek yok, fuckbuddy'lik ne güne kaldı diyen pırıl pırıl kafalar için buranın TR olduğunu hatırlatmak gerek.

Bunun dısında sevdigin insanla omrunu birlestirmek kotu bir sey degil. Yalnız hayat geçmiyor, insan daha yakından sevilmek, sevmek istiyor. İyi günde, kötü günde her zaman arkanda duracak, kafasını yaslayacak biri arıyor.

Cocuk konusuna gelirsek burada bilincli davranmak gerek. Cocuk yapmak icin oncelıkle maddi olarak hazır olacaksın, sonra manevi.
Cevaplarınız için öncelikle teşekkür ederim. Katılıyorum insandan insana değişiyor benim için evlilik cehennemden göz göre göre 3+1 lav manzaralı daire almak gibi.

Evliliğe karşı olan bütün tanıdıklarım +30 yaşını geçtiklerinde psikolojik sorunlara sahip oluyorlar. Evliliği sadece seksi meşrulaştırmak olarak görülmesine karşıyım. Beraber yaşadığınız sevgiliniz sizi terkedebilir, çok güvendiğiniz dostlarınız yarın olmayabilir fakat evlilik eğer sağlam temeller üzerine kurulduysa ne olursa olsun yanınızda olan biri var demektir benim görüşüm. 32 yaşında maddi durumu gayet iyi olan bir hocam gençken evlenmeye karşı olduğunu fakat şimdi ne yaparsa yapsın hiçbir şeyden keyif alamadığını söylemişti. Bazen cinsiyetin dinin farketmeksizin iki insanın bir olabilmesi Dünya’daki her şeyden daha değerli.

Evliliğe karşı olan bütün tanıdıklarım +30 yaşını geçtiklerinde psikolojik sorunlara sahip oluyorlar. Evliliği sadece seksi meşrulaştırmak olarak görülmesine karşıyım. Beraber yaşadığınız sevgiliniz sizi terkedebilir, çok güvendiğiniz dostlarınız yarın olmayabilir fakat evlilik eğer sağlam temeller üzerine kurulduysa ne olursa olsun yanınızda olan biri var demektir benim görüşüm. 32 yaşında maddi durumu gayet iyi olan bir hocam gençken evlenmeye karşı olduğunu fakat şimdi ne yaparsa yapsın hiçbir şeyden keyif alamadığını söylemişti. Bazen cinsiyetin dinin farketmeksizin iki insanın bir olabilmesi Dünya’daki her şeyden daha değerli.
Kafa dengi bulursan süper olur ama sanmıyorum ki Türkiye'de Linux kullanıp bana bakacak kız olsun. Düşünceni paylaştığın için çok teşekkürler.

1)Kardeşim burda söylemek istemezdim ama geçenlerde adamın biri elektrik direği ile cinsel münasebete girmeye çalışıyor bunu yapmayanlar gidip kadınları taciz, tecavüz ediyorlar böyle adamlara evlilik şart.Şerefsizler kendilerini zaptedemiyorlar sonra durum ortada işte(Kısaca cinsellik).
2)Mutlu olmak, eğer maddiyatın iyiyse maneviyata da ihtiyaç oluyor bu amaçla insan bir hayat arkadaşı arıyor kendine
3)Çocuk sahibi olmak için.
Yani bana göre genel olarak böyle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı