Bir eve iki internet hattı bağlatmak

Emir Ali Görkem

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Vodafone net kullanıcısıyım. Teyzem aldı yurt dışına gitti. Boş yere durmasın diye bizim eve aldık. Bizde internet yoktu. Ancak 2 yıl boyunca hiç memnun değildik. Zaten 4 Mbps paketi 40 TL'ye anlaşmışlar. Bize verilen 3 Mbps. Her neyse memnun değiliz. Taahhütün bitmesine 1 ay kala uzattılar 1 yıl daha. Oysaki biz uzatmadık ve teyzemi arama ihtimali de yok zaten kadın yurt dışında. Böyle bir şeyi hangi hakla yapıyorlar? 2. soruma gelecek olursak, 7 ay kaldı taahhütün bitmesine. Ceza ödeyip kapatacağız. TurkNet bağlatmak istiyorum eve fiber çektiler. ADSL sabit duruyor. TurkNet'in bağlaması biraz uzun sürüyormuş duyduğuma göre. İnternet de çok lazım oluyor yani internetsiz bekleme gibi bir seçeneğim yok. Başvuruda bulunsam 2. hat olarak, onlar bağlayana kadar Vodafone ADSL kullanabilir miyim? TurkNet gelince iptal ederim Vodafone'u?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dönem çok oyun oynadığım için eve 2 modem 2 hat bağlatmıştım. 1 Hat aile hattı diğer hat oyun oynama hattıydı. 2 modem vardı bir sıkıntı olmadı 3.5 yıl. Rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Bir dönem çok oyun oynadığım için eve 2 modem 2 hat bağlatmıştım. 1 Hat aile hattı diğer hat oyun oynama hattıydı. 2 modem vardı bir sıkıntı olmadı 3.5 yıl. Rahatlıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.
Hocam nasıl bağlattınız ya? Ben de bağlatmak istiyorum fakat süreç nasıl işliyor, bilmiyorum. Adam akıllı anlatan YouTube kanalı da yok. Sizden ricam, konu açabilir misiniz?

Hocam nasıl bağlattınız ya? Ben de bağlatmak istiyorum fakat süreç nasıl işliyor, bilmiyorum. Adam akıllı anlatan YouTube kanalı da yok. Sizden ricam, konu açabilir misiniz?

Hocam şu anlık derslerden dolayı yoğunum, geç dönüşüm için de üzgünüm en yakın zamanda açmayı düşünüyorum. Kısacası özetlersem bir tanesi önceden mevcut kurulu hazır internetti Türk Telekom (TTNET) Benim oyun için Superonline isteğimle Turkcell'in bayisine gidip istediğim paketi seçtim ( 50Mbps Fiber) seçmiştim, ardından arkadaşlar üç gün sonra gelip kurdular. Size tavsiyem her ikisini aynı anda almayın. Büyük ihtimal binalarınızda altyapı olduğunu düşünüyorum yoksa da pek sorun değil fiber falan çekiyorlar hallediyorlar. Eğer halihazırda internetiniz mevcutsa ikinci internet için bayisine gidip paketini seçip başvuruda bulunuyorsunuz gelip kuruyorlar.

Bunun için ayrıca konu açacağım 1-2 gün içinde.

Geri
Yukarı