Bir hamam böceği öldürürsen kahraman, bir kelebek öldürürsen katil cümlesi nasıl açıklanır?

Bilmediği değil. Biliyoruz da söylüyoruz. İmtihan dünyası burası. Rabbimin yarattığı hayvan onlar. Cin demedik ki onlara. Ölünce bir kısmını görüyor zaten herkes. Yılan ve kuş daha doğru örnek olur.

Biliyoruz da söylüyoruz. İmtihan dünyası burası.

Konuyu geniş cevaplarla geçiştirmeye çalışmazsanız sevinirim. "Hamam böcekleri cehennem canlısıdır" bilgisinin dayanağı nedir?

İmtihan dediğiniz de hem o canlıyı yaşatmak hem de kendi sağlığınızı korumak ile ilgilidir ki hamam böceği ile ilişkinizi kesmek için sadece defne yaprağı bile yeterlidir.

Son düzenleme:
Kanalizasyona girip tüm hamamböceklerine savaş ilan edersen seri katilsin. (Hepsini öldürürsen)
Bir ağaçtaki kelebek furyasına savaş ilan edersen aynı şekilde seri katilsin.

İki böceği de sebepsiz hunharca katledersen = Katilsin 😉

2 yıllık elektronik çalışman var. İnsanlığa faydalı olabilecek bir devre yaptın. Bir kelebeğin ona doğru uçtuğunu gördün içine girse kısa devre yapıp 2 seneyi çöp edebilir. Girmeden havada vurup öldürürsen kahramansın. Evinde yemek masasına yaklaşan hamam böceğini görüp öldürdün, kahramansın. 😊

Önce, katil ile kahramanın mecaz veya yan anlam olmayan kelime anlamını, hangi eylemi ne sebepten yaparsan bu sıfatları aldığını öğrenmek lazım.

Hamam böcekleri cehennem canlısıdır
Böyle bir bilgi yok söyleyen de saçmalamış. Sadece hadis var ahirette faiz yiyenelrin karınları yılan ve haşere dolu olacak. Arkadaş hamamböceğini de bu azabın içinde saydıysa belki ondan demiştir ama direkt Cehennem hayvanı demek yanlış tabi.

Son düzenleme:
Yaz ve Kış mevsimi gibi düşün. Biri donarsın diğerinde pişersin. Sonbahar ve İlkbahar tam dengededir. Yani ilki Cehenneme benzer diğeri Cennete.

Benzettim. Pislik kötü yerlerde yetişiyor ondan. Azap çekenlerin orda geyik olacak hali yok. Yılan tam örnek dedim ve türleri.

Pis yerlerde olmalari, çürümekte olan organik şeylerle beslenmesindendir. Bu sayede curuk maddelerden aldiklari azotu toprak vasitasiyla bitkilere aktarirlar veya yayilmalarini engellerler. Ayni sekilde pis yerlerde yasayan ve curumekte olan seylerle beslenen pek cok lescil bakteri, canli mevcut. Bunlar olmazsa dogadaki ekolojik duzen buyuk bozuntuya ugrar. Oturdugunuz yerden pis diye nitelendirdiginiz canlilar senden benden daha fazla yararli olabiliyor dunyaya.

Evliya değiliz ama ana konuları herkesin bilmesi gerekir imanlı insanların. Onlar yaratılmış canlılar vesile oluyor dersin. Ana baba da vesile.

Anne baba da vesile. Onlarsızda dünyaya gönderilebilirdin. Ama vesileye bağlanmış dünyada işler. Evliya değiliz ama biliyoruz.

Hangi ana konular? Allah aşkına neden bahsediyorsunuz? Okumadan sadece yazmış olmak için yazmak, bir fikir ortaya atıp geniş ve konu ile alakasız mesajlar yazmak, neye yarayabilir?
Andar Hocam, bir hafta önce Kurt ile Eşek'in hikayesini okudum. Böylesine elzem bir masalı şimdiye kadar nasıl okumamışım, bilmiyorum. Okuyun derim, bir deneyin. Bir haftadır ne kadar rahatım anlatamam..

Geri
Yukarı