Bir insan neden Atatürk'ü sevmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet böyle bir kesim de mevcut, kendi çıkarlarını ne engelliyorsa onu sevmiyor bunlar, ülkemizde dini kesim ciddi şekilde fazla, koyun olan dini kesim de bunun çok büyük kısmını oluşturuyor. Koyun olan kesim dini kendi içinde yaşamak yerine tarikatlara, din adamlarına güvenerek yaşamayı tercih ediyor, bu din adamları da gerçekten ilim için orda değilse ortaya Atatürk düşmanları çıkıyor.
Din adamına inanan herkes koyun mu oluyor?

Sevmeyenlerin hepsi içten içe hayranlık besledikleri için ve asla öyle büyük insan olamayacaklarını bildikleri için sevmiyorlar yediremiyorlar çünkü. Ne tesadüftür ki Atatürk'ü sevmeyenlerin büyük çoğunluğu osmanlı hayranı, saraya tapan kölelerdir. Aslında sıralanacak çok madde var ama bu forumun bunun için uygun bir yer olmadığını düşünüyorum.

Din adamına inanan herkes koyun mu oluyor?
Sorgusuz sualsiz, doğru mu yanlış mı konuştuğunu düşünmeden, peşinden ölümüne gidenler için bu lafım, ordaki cümlemden bunu çıkarmanız ilginç. Elbette düzgün din adamları da var ama ülkemizdeki bir çoğu hatta dünyadaki tamamen çıkar üzerine bu iş üzerinde duruyor.

Sevmeyenlerin hepsi içten içe hayranlık besledikleri için ve asla öyle büyük insan olamayacaklarını bildikleri için sevmiyorlar yediremiyorlar çünkü. Ne tesadüftür ki Atatürk'ü sevmeyenlerin büyük çoğunluğu osmanlı hayranı, saraya tapan kölelerdir. Aslında sıralanacak çok madde var ama bu forumun bunun için uygun bir yer olmadığını düşünüyorum.
Bende anlamıyorum. Bir insan hem Atatürk'ü hem de Osmanlı'yı sevemez mi? Osmanlı'yı seven Atatürk düşmanı, Atatürk'ü seven Osmanlı düşmanı gibi bir algı var.

Soru gayet açık. Bir insan neden Atatürk'ü sevmez? Son zamanlarda çok karşıma çıkıyor bu durum, genelde de din insanları veya dinine çok bağlı insanlar Atatürk'ü sevmiyor (dine bağlılığındaki doğruluğa herhangi bir lafım yoktur ve bu durumda herkesi kastetmedim.) neden?

Not: Herhangi bir siyasi amaç gözetmedim ve sadece neden sevmediklerini sordum. Yorumlarda da siyaset göz önünde olmasın lütfen. Eğer ki siyaset yapıp ceza alırsanız, ben bu cezadan yükümlü değilim...

Keşke tek sevmeseler sevmeyip artı küfür edeni çok gördüm sevmiyorsun anladıkta sövme bari :(

Soru gayet açık. Bir insan neden Atatürk'ü sevmez? Son zamanlarda çok karşıma çıkıyor bu durum, genelde de din insanları veya dinine çok bağlı insanlar Atatürk'ü sevmiyor (dine bağlılığındaki doğruluğa herhangi bir lafım yoktur ve bu durumda herkesi kastetmedim.) neden?

Not: Herhangi bir siyasi amaç gözetmedim ve sadece neden sevmediklerini sordum. Yorumlarda da siyaset göz önünde olmasın lütfen. Eğer ki siyaset yapıp ceza alırsanız, ben bu cezadan yükümlü değilim...
Eğitim öğretimi kimden aldıysa onun gibi olur. Seviyorsa o da sever sevmiyorsa onu ona aşılar o da sevmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı