Bir insan neden Atatürk'ü sevmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sanch

Hectopat
Daha fazla  
Soru gayet açık. Bir insan neden Atatürk'ü sevmez? Son zamanlarda çok karşıma çıkıyor bu durum, genelde de din insanları veya dinine çok bağlı insanlar Atatürk'ü sevmiyor (dine bağlılığındaki doğruluğa herhangi bir lafım yoktur ve bu durumda herkesi kastetmedim.) neden?

Not: Herhangi bir siyasi amaç gözetmedim ve sadece neden sevmediklerini sordum. Yorumlarda da siyaset göz önünde olmasın lütfen. Eğer ki siyaset yapıp ceza alırsanız, ben bu cezadan yükümlü değilim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Din mevzusu şöyle, Atatürkçü düşünce ve sistem birilerininin çıkarlarına engel olduğu için Atatürk’ün geçmişte sahte din adamlarını astırması, hilafeti kaldırmasını hedef gösterip nefret duygusu besletiyorlar, tamamen yetiştikleri ortamdan dolayı bu aslında.

Din mevzusu şöyle, Atatürkçü düşünce ve sistem birilerininin çıkarlarına engel olduğu için Atatürk’ün geçmişte sahte din adamlarını astırması, hilafeti kaldırmasını hedef gösterip nefret duygusu besletiyorlar, tamamen yetiştikleri ortamdan dolayı bu aslında.
Anladığım kadarıyla, bir kısım laiklik olayını pek sevmiyor. Umarım doğru anlamışımdır.

Bilmem ama Atatürk ve silah arkadaşları olmasaydı bu kadar rahat edecekleri sanmam. Onlar olmasaydı biz şu an sömürülmüş bir devlet olacaktık. Fakat olmadık büyük dedeme, Atatürk ve silah arkadaşlarına selam olsun.
Anladığım kadarıyla, bir kısım laiklik olayını pek sevmiyor. Umarım doğru anlamışımdır.

Evet sevmiyorlar.

Evet böyle bir kesim de mevcut, kendi çıkarlarını ne engelliyorsa onu sevmiyor bunlar, ülkemizde dini kesim ciddi şekilde fazla, koyun olan dini kesim de bunun çok büyük kısmını oluşturuyor. Koyun olan kesim dini kendi içinde yaşamak yerine tarikatlara, din adamlarına güvenerek yaşamayı tercih ediyor, bu din adamları da gerçekten ilim için orda değilse ortaya Atatürk düşmanları çıkıyor.

Aslında seviyorlar, bir şeyleri batırdıktan sonra Atatürk'ün arkasına saklanmaları trajikomik.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı