Bir insan neden Atatürk'ü sevmez?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Nikotin Sana tavsiyem hiç bir dine çukur tarifini kullanma. Kuran'ı kerim de zaten aklınızı kullanın hiç akıl etmezmisiniz diye defalarca tekrar edilir.

Din adamına inanan herkes koyun mu oluyor?
Din adamına inanan herkes koyun mu oluyor?
Hocam herkes dememiş zaten
Bende anlamıyorum. Bir insan hem Atatürk'ü hem de Osmanlı'yı sevemez mi? Osmanlı'yı seven Atatürk düşmanı, Atatürk'ü seven Osmanlı düşmanı gibi bir algı var.
Sosyal medyada adlarını Osmanlı torunu koyup Atatürk'e hakaret edenler ya da bunun tam tersini yapan yüzünden böyle bir algı oluştu

Ailesi sevmiyorsa çocuk da araştırmadan bilmeden Atatürk'e karşı kin besliyor bence.

Soru gayet açık. Bir insan neden Atatürk'ü sevmez? Son zamanlarda çok karşıma çıkıyor bu durum, genelde de din insanları veya dinine çok bağlı insanlar Atatürk'ü sevmiyor (dine bağlılığındaki doğruluğa herhangi bir lafım yoktur ve bu durumda herkesi kastetmedim.) neden?

Not: Herhangi bir siyasi amaç gözetmedim ve sadece neden sevmediklerini sordum. Yorumlarda da siyaset göz önünde olmasın lütfen. Eğer ki siyaset yapıp ceza alırsanız, ben bu cezadan yükümlü değilim...
Hiç bir şekilde cevabı bulunamayan mantıksız soru.

@Nikotin Sana tavsiyem hiç bir dine çukur tarifini kullanma. Kuran'ı kerim de zaten aklınızı kullanın hiç akıl etmezmisiniz diye defalarca tekrar edilir.
Maalesef çukur tabiri bana göre iyi bir betimleme ortada herhangi bir hakaret yok eleştiriniz için teşekkür ederim ancak bu konuda fikrim değişmedi ve evet zaten attığım linkde bende bundan bahsetmiştim ancak sorun şu ki inananlar aklını kulananlar ama inanmayanlar akılsızlar olarak geçer yani Kuran'a göre mesele aklın salt kullanımı değildir sonunda inanmaya gitmeyen akıl akılsızdır cehennemliktir ve sonsuz bir azap çekecektir. Ey Muhammed! Sana haram aydan ve o ayda savaşmaktan soruyorlar. De ki: O ayda savaşmak, büyük bir günahtır. Bununla beraber Allah yolundan alıkoymak, O'nu inkar etmek, insanları, Mescid-i Haram'dan menetmek ve halkını oradan çıkarmak, Allah yanında daha büyük bir günahtır ve fitne, öldürmekten daha büyük bir vebaldir. Onlar, güçleri yeterse, sizi dininizden döndürmek için sizinle savaşmaktan hiçbir zaman geri durmazlar. Sizden de her kim, dininden döner ve kâfir olarak can verirse artık onların bütün amelleri, dünyada ve ahirette boşa gitmiştir. İşte onlar, cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi olarak kalacaklardır. (BAKARA/217)

Din olayından tamamen. Yüzlerce tarih kitabı binlerce sayfa hatırat okudum. Açıkçası ben Atatürk'ün müslüman olduğunu düşünmüyorum ki çok sevdiğim ve tarafsız bulduğum Murat Bardakçı ' nın görüşü de bu yönde. Müslüman olması ya da olmaması beni ilgilendirmez herkes özgürdür. Atatürk ün Türk milleti için yaptıklarına bakarım. Türk milleti için cephelerde ömrünü geçirmiş, ülkeyi yeniden inşa etmiş ve sayısız köklü reformlar yapmıştır. Atamdır severim, sayarım ve her daim yolundayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı