Bir insan neden sigara içer?

Usta sigara içme olayı psikolojik bir olay adam derdim var sanıyor direk sigara ya bir derdini birisine anlat yok direk sigaraya zaten bağımlı olunca beyin yapın bozuluyor ve dopamin bombası yaşıyorsun.

Benim gözümde legal uyuşturucudan başka bir şey değil, gerçi neyin legal neyin illegal olduğu bile devletin keyfine bağlı ama olsun. Sonuç olarak hiçbir faydası olmayan, içmeyeni içenden daha çok zehirleyen, dünyanın en kazançlı ama en faydasız icadıdır.

Kimi cool olmak için, kimi başkasını cool bulduğundan kendinin de öyle olacağını düşünerek, kimi de verdiği psikolojik hazdan dolayı içiyor sanırsam.

Bir de bu ergenliğe girenlerin ve çıkma aşamasında olanların kendini olgun, büyük gibi hissetmesi için içtiği kanısındayım. Sigara içiyorum, ben olgunum, yaşıtlarımdan büyük düşünüyorum, çocuk değilim çünkü sigarayı çocuklar içmez büyükler içer kafasındalar.

Ayrıca, yıllar geçtikten sonra bırakması daha zor bir şey, çünkü psikolojik olarak bırakmaya hazır olunsa da refleks olarak, bir motor fonksiyon olarak oturmuş oluyor vücuduna.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı