Bir insanın özü mü daha önemlidir dış görünüşü mü?

İnsanın özü neyse ona önem verir. İnsanlığın özü de hedonizm ve pragmatizm üzerine olduğu için dış görünüş, özün önüne geçmiş ve insanlığı yozlaştırmıştır. O yüzden yalnızca günümüz dünyasında Nasreddin Hoca'nın 13.yüzyılda tiye aldığı "ye kürküm ye" masalı hala devam etmektedir. (Buradan sonrası şova kaçar. Misal; tez savunucularından biri iyi giyinir biri kötü ve iki uzak noktada konuşmaya başlayıp daha sonra odağın kimde topladığıyla ilgili bir argüman üretebilir.)
Şöyle bir şey duydum. İyi hal indiriminde dış görünüş (kıyafet vs.) iyi olan insanlara indirim oluyormuş. Bunu da söyleyebilir miyim acaba ?

Şöyle bir şey duydum. İyi hal indiriminde dış görünüş (kıyafet vs.) iyi olan insanlara indirim oluyormuş. Bunu da söyleyebilir miyim acaba ?
Yok o TCK'nın üçüncü bölümüne dayanarak sözde "mahkemeye saygı ve efendilik" adı altında hukukun yozlaştırılmasına giriyor. Mesela benim not eklemek zorunda olmam gibi. O bambaşka bir şey.
Not: Kullanılan argümanda güncel dava ve adli sistem tasnif dışıdır.

Yok o TCK'nın üçüncü bölümüne dayanarak sözde "mahkemeye saygı ve efendilik" adı altında hukukun yozlaştırılmasına giriyor. Mesela benim not eklemek zorunda olmam gibi. O bambaşka bir şey.
Not: Kullanılan argümanda güncel dava ve adli sistem tasnif dışıdır.
Çok bilgeçce konuşuyorsunuz. Anlayamadım :D

Fizyonomi incelemeleri gayet mantıklıdır. Duygusal olarak dış görünüşünden etkilendiğin kişileri tanımak isteğinin artması da mantıklı sayılabilir.

Merhaba. Biz münazara yapacağız da. Tartışacağımız iki konu bu; dış görünüş mü insanın içi mi? Ve bizim savunacağımız dış görünüş olacak fakat siz mesajınızda iki tarafın da iyi yanlarını ve kötü yanlarını yazarsanız sevinirim :) @rcnhrio

Herkes insanın içi der fakat genel kapsamda dış görünüşe göre hareket ediyoruz.

Çok bilgeçce konuşuyorsunuz. Anlayamadım :D
Estağfurullah, lügat ve üslup (sözcük ve anlatım biçimi) bakımından öyle gelmiştir. Yaş ve dönem itibariyle pek alışık olmadığınızdan. Son cümleye odaklanın: O bambaşka bir şey. Yani sizin konunuzla ilişkilendirilmesi anlamsız olur.
Yani Nietzsche'nin dediği gibi: "Bir hamamböceği öldürürsen kahraman, bir kelebeği öldürürsen şeytansın. Ahlakın estetik standartları vardır..."

Doğru gerçekten.
Yani Nietzsche'nin dediği gibi: "Bir hamamböceği öldürürsen kahraman, bir kelebeği öldürürsen şeytansın. Ahlakın estetik standartları vardır..."
Söz iyi gibi. Teşekkürler. Başka önerilerinizi de istiyorum :)
Doğru gerçekten.

Söz iyi gibi. Teşekkürler. Başka önerilerinizi de istiyorum :)
Lütfen birileri daha yazsın :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı