Bir kişi neden küfür eder?

Kişiler neden küfür eder? Özellikle oyunlarda. Bir daha karşılaşmayacağın birine çok ağır küfür etmek mantıksız geliyor. Geçen Valorant girmiştim Ölüm Maçı modunda. Bir kişi her öldüğünde onu öldüren kişiye küfürler savuruyordu.
Oyunlarda öz güven yükselir. Çünkü dokunulmaz olduğunu düşünür.

İletişim ya da ifade için, yeterli psikolojik olgunluğa sahip değilse ya da sahip olduğu hisler için, ılımlı kelimeler bulma kabiliyetinde değilse ve sonucunu çok da önemsemiyorsa; küfür bir seçenek olabilir. İfadedir ama o şekilde dile döküldüğünde; olabilecek tüm sonuçlar, karşıdakinin insiyatifine ya da tepkisine bırakılmıştır.

Değişir.

Eğer direkt bir kişiye ederse konudaki mesajların hepsi bunu cevabıdır.
Eğer bir yerini çarpınca ya da bir şey olunca kendine hassister vb. derse problem yoktur.

Günün siniri ve stresinden doğan bir rahatlama ihtiyacı örnek veriyorum ben çok küfür eden birisiyim, Technopatta asla etmem tabii ki :) Oyuna girerim birazcık oynarım ve günüm stresli geçtiyse oyunda ki kişilerde hatalı, adamı sinir edici şekilde oynamaya devam ederse rahatlayana kadar küfrederim.

Kendisini güçlü hissetmesi için ve sinirini atmak için.
Örneğin bir kişi toplumda istemediğin bir hareketi yapıyor. Onu nazikçe uyardığında o kişi o davranışı yapmaya devam eder. Ama küfrettiğinde senin sözünü ciddiye alır ve o davranışı bir daha yapmaz.

Geri
Yukarı