Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynısını ben de yaşadım. 15 seneden fazladır dostluğumuz var, kendisini her zaman destekledim, yanında oldum, lakin parayı bulunca değişti, benimle arasına mesafe koydu, sanki ona ayak bağıymışım gibi davrandı. Şok oldum. Haftalarca düşündüm, verdiğin değerin karşılığını alamıyorsun ya deliriyorsun. Birde ne olsun parası bitince eski haline geri döndü. İçimden dedim ki: "Kötü gününde yanındaydım, iyi gününde de, sense kötü günümde yanımda değildin ya, o zaman iyi günümde s*****git."

Merhabalar,
Uzun bir süre sonra konuyu güncelleme ihtiyacı duydum. Çevremde ve forumdan gördüğüm kadarıyla arkadaşlık konusunda kaygıları olan var. Arkadaşım olur mu, yalnız kalır mıyım vb. tarzında birçok soru gördüm. O kısma geçmeden önce bu konuyu açma sebebim içimi dökmekti. Bu konunun bu kadar ilgi göreceğini tahmin edememiştim. Tek diyeceğim şey şu ki gerçekten değmez arkadaşlar. Başta çok üzüldüm ancak değmiyor. O hiçbir şey hissetmeden hayatına devam ediyorken ben üzüldüm. O umursamadı bile, bu da çok zoruma gidiyor. Hiç kimseye bağlanmayın, varsın hiç arkadaşınız olmasın. Tek başınıza takılın ama lütfen bir kişiye bağlanıp kazık yemeyin. İnsanın gerçekten çok zoruna gidiyor. Kurban bayramının ilk günü samimiliği kesmiştik, şu an ara sıra aklıma geliyor. Onun için üzüldüğüm günlere değmezmiş diyerekten kendimi suçluyorum. Kurban bayramının ilk günü de büyük ihtimalle bu olay aklıma gelecek. Önceki sene ne yanlış yapmışım diyerekten büyük ihtimalle bu olayı anımsayacağım ve kendime kızacağım. Değmeyecek biri için niye kendini bu kadar üzdün diye. Siz siz olun kendinizi üzmeyin. O kişiyi hayatıma giren bir yanlış olarak onu ara sıra anımsamaya devam edeceğim. Hayatınıza yanlışların girmesine izin vermeyin, her zaman doğru yoldan gidin. Bu tarz olayları yaşamamak için de kimseye kolay kolay güvenmeyin. En samimi arkadaşınız olsa bile güvenmeyin, ne olacağı belli olmaz. Kimse için de üzülmeyin, unutmaya çalışın. İyi geceler, geceniz bol olsun.
18.08.2021 03.31

@Gamer tıpçı, içini dökebilirsin, rahatlarsın.

Gerek yok kanka sevdi sevdim bitti halen daha seviyorum :( ve büyük ihtimal devam edeceğim. Buradaki arkadaşlara tek tavsiyem platonik olun daha iyidir. Ne zararini görürürsün ne acısıni çekersin. Uzaktan uzağa sevip gidersin işte.

Şahsen gidenin arkasından yas tutan zavallı biridir bence. (ölüm hariç)
İnanılmaz fazla kişi kaybettim ve yaşadım ama kırılan laptopum kadar yas tutmadım kimseye.
Seni özlemeyen, seni takmayan bir halta sende boyun eğmeyeceksin.

@KaanEL aslında yas tutmak değil, insan ister istemez üzülüyor. Şöyle basit bir şekilde özetleyebilirim:
Onun için iyilik yaptığını düşün, karşılık olarak da kötülük görünce ister istemez insan üzülüyor.

@KaanEL aslında yas tutmak değil, insan ister istemez üzülüyor. Şöyle basit bir şekilde özetleyebilirim:
Onun için iyilik yaptığını düşün, karşılık olarak da kötülük görünce ister istemez insan üzülüyor.

Üzülmek zaten normal.
Mesela bazılarını olur ya, 1 hafta odasından çıkmaz falan onlar için söyledim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı