Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
17 yaşındayım yani 6-7 yıl boyunca birbirimizi tanıdık hatta o 6-7 yılın son 4 yılında sevgili olduk. Yani birbirimize sımsıkı bağlandık sanıyordum 6 ay öncesine kadar. En yakın arkadaşım yüzüme vura vura dedi -ben senin sevgilinle 3-4 aydır çıkıyorum- dedi ve orada arkamı dönüp gittim. Kızı aradığımda böyle bir şey var mı dediğimde evet var dedi. Üzgün müsün dedim. Yok niye üzüleyim dedi. Yani kısaca ileride yaşayacağımız hayali 1,5 yıl önce kurarken başkasına o başkasının da sevgilinin en yakın arkadaşı olması kötü. Ama Ramiz Karaeski derya intikam güzel şey harbiden güzel şey eski sevgilimiz kuzeniyle 3.ayımıza girdik. 7-8 yıl sonra çeyrek takar herhalde kuzenine Allah izin verirse. Sen şu an mutlu musun mutsuz musun bilemem. Mutsuz isen kendini sigara ve alkole vurma. Yani acıları hafifletseydi bu forumun %50'si bağımlı olurdu.

17 yaşındayım yani 6-7 yıl boyunca birbirimizi tanıdık hatta o 6-7 yılın son 4 yılında sevgili olduk. Yani birbirimize sımsıkı bağlandık sanıyordum 6 ay öncesine kadar. En yakın arkadaşım yüzüme vura vura dedi -ben senin sevgilinle 3-4 aydır çıkıyorum- dedi ve orada arkamı dönüp gittim. Kızı aradığımda böyle bir şey var mı dediğimde evet var dedi. Üzgün müsün dedim. Yok niye üzüleyim dedi. Yani kısaca ileride yaşayacağımız hayali 1,5 yıl önce kurarken başkasına o başkasının da sevgilinin en yakın arkadaşı olması kötü. Ama Ramiz Karaeski derya intikam güzel şey harbiden güzel şey eski sevgilimiz kuzeniyle 3.ayımıza girdik. 7-8 yıl sonra çeyrek takar herhalde kuzenine Allah izin verirse. Sen şu an mutlu musun mutsuz musun bilemem. Mutsuz isen kendini sigara ve alkole vurma. Yani acıları hafifletseydi bu forumun %50'si bağımlı olurdu.
Gerçekten ilginçmiş başınıza gelenler 🤨 neyse siz mutluysanız sorun yoktur demektir ama 3 aylık sevgilinizle evlilik hayali kurmayın bence aynı hataya düşmeyin yani.

Hayır gururluyum bile diyebilirim. Kendime dedim "Ben bunlara mı muhtaç kaldım" diye kendi egomu tatmin ettim ve başarılı oldum.
Ego dediğime bakmayın kendimi yukarıda görmüyorum. Sadece artık yanımda olan yanımda olmayan benden uzakta :)
Helal olsun hocam. Takdir ettim.
Eyvallah kardeşim. Sağ olasın.

Çoğu zaman yaşardım. Biriyle tanışınca geceleri uyuyamazdım, etkilerdi beni. Özellikle kız olunca falan neden yakışıklı değilim falan derdim. Neyse ki bunları yendim aga kimseye bağlanmamak çok hoş bir durum.

Bana aşırı saçma geliyor. Kimseye ölümüne bağlanamazsın. Bağlandığını sanarsın sadece. En çok kendini seveceksin o sana dikenini gösteriyorsa çıkar hayatından. Dünyaya bir kere geliyorum ve hayatımı beni sevmeyen birisi için bitiremem ve moralimi bozamam. Özellikle ailemden olmayan dışarı kızına/erkeğine gram üzülmem.

Sırrınızı anlatır mısınız? Nasıl bağlanmıyorsunuz?

Muhabbete girmiyorum. Hayatımdan adım adım uzaklaştırıyorum. Çoğuyla hala bağım var ama çok az. Beni etkileyecek kadar değil. Bu dediklerim yarı yolda bırakan insanlar. Yoksa arkanı yaslayacak bir insanın olması çok hoş bir durum.

Bu dünyada en çok sevdiğinle, en çok bağlandığınla, en çok korktuğunla ve en çok istediğinle sınanırsın.
Bazen boş vermek gerekir.
Önüne bakmak.
Bizi bekleyen güzel günler olduğuna inanmak.
7 milyar insan içerisinde seni "ondan" daha fazla hak eden çok insan var.

Sırrınızı anlatır mısınız? Nasıl bağlanmıyorsunuz?
Aynı şeyi ben yaşıyorum. Diğer arkadaşı bilemem ama ben her zaman mantığım ile düşünürüm. Kimseye bağlanmamanın sırrı benim için yok. Sadece mantıklı düşünürüm. Neden normal sevmek varken bağlanmayı tercih edeyim ki? Bundan önce varlığından haberdar olmadığım bir insana neden ölücek kadar seveyim? Başkası için neden kendi hayatımı, psikoloji mi bozayım? Dediğim gibi hayata bir kere geliyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı