Bir konsol çıktığı gibi alınır mı?

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. PS5 ve Xbox Series X/S konsolların geçen sene çıktığını ve en az 6-7 yıl boyunca yeni bir konsol nesline geçiş olmayacağını biliyorum. Fakat yine de bu soruyu sormak istedim.

Daha önceden ilk nesil PS3'lerde sarı ışık hatası çıkıyordu. İlk nesil PS4'lerde ise mavi ışık hatası çıkıyordu. Xbox 360'lar zaten tam anlamıyla bir felaket, RROD (Red Ring of Death) efsanesinin doğmasına sebep oldu. Xbox 360 Slim çıkınca bu sorunların çoğu çözüldü.

Peki yeni nesil bir PlayStation veya Xbox çıktığı anda alınır mı? Alınırsa sorun olur mu?

Paran çoksa alınır neden alınmasın ki ?
xbox 360lar hiçte rezalet değildi.
4000 saatim var xbox 360da biraz ısınıyordu sadece yoksa taş gibi makine .

Bence alınır tavsiye ederim. Ancak gene de kuşkunuz olacaksa almayın biraz bekleyin kullanıcı şikayetlerini inceleyin ondan sonra alırsınız.

Alınmaz. Neden mi?
Buyur.
Vita felaketinden sonra.
AF529781-6F56-40BD-9619-F54D10BB3DD1.jpeg

Xbox cephesi için Xbox One ailesi sonrası çıkan hiçbir konsolda kronik bir sorun yok. İlk nesil kontrolcülerde tasarım hatası gereği drafting harici bir sorun yok.

Playstation cephesinde ise PS4 ise Slim modeli sonrasında toparladı diye biliyorum.

Kısaca yeni nesil konsollar artık çıktığı gibi alınabilir seviyedeler.

Alınır. İlk parti ürünlerde kronik hata olayı bir safsata. İlk parti ürünlerde yüklü miktarda alım olduğundan dolayı hatalar sık şekilde gözlemleniyor. Zaten yaşanan hataların çoğu da garanti kapsamında çözülüyor. İlk parti Playstation 5 sahibiyim. Cihazda sorun yaşamadım ama kontrolcümde drift problemi yaşadım. Garantiye verdim, 15 gün sonra sıfırıyla değişim yaptılar. Türkiye'de bir elektronik cihaz alacaksanız beklemenizi önermiyorum. Hemen alın. Yarın daha pahalı olacak. Playstation 5 ilk çıktığında vergi muhabbetinden dolayı daha pahalıydı gerçi şu an raf fiyatı daha düşük ama ilerde zamlanmayacağı anlamına gelmiyor.

Geri
Yukarı