Bir modem 2 farklı interneti dağıtabilir mi?

RevClevent

Hectopat
Yer
Gerçeklik
Bu konularda pek bir bilgim yok. Eğer cahilce bir soruysa mazur görün lütfen. Annem evde telesekterlik yapacak ve şu anki konumumuz dolayısıyla alabileceğimiz maksimum indirme/yükleme hızı 24/4-5. şu anki paket ve modemimde 16/2 alıyorum ve modemden kaynaklı sanırsam sürekli kopmalar yaşanıyor. Bu telesekreterlik yaparken istenmeyen bir durum. Modemimi değiştirerek bu durumu çözebilir miyim? Sanırım VDSL modem kullanıyorum modem arayüzünde "hat standardı" kısmında VDSL2 yazıyor. Modemi değiştirirsem internet hala yayılmaya devam eder mi Türk Telekom kısmında bir sıkıntı çıkar mı? Bir de eğer modem alırsam aynı modemden iki farklı internet yayabilir miyim? Yani modem hem benim şu anda bunu paylaşırken kullandığım interneti hem de annemin telesekreterlik yaparken kullanacağı interneti yayabilir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir modemden iki farklı internet aboneliği mümkün değil. En azından şu ana kadar gördüğüm hiçbir modelde öyle bir özellik yoktu. Şayet var olan bir model varsa dahi teknik olarak bir kutu içinde iki modem olmuş olacak ve bina dışından iki farklı kabloyu çekmek gerekecek ki bunu yaptıktan sonra zaten tek cihaz kullanmanın avantajı kalmaz. Bu durumda iki farklı modem konulup ayrı abonelikler kullanılabilir. İki farklı hat çekmeniz gerekecek.

Özetle; tek kablo hattı veya tek modem üzerinden iki farklı internet aboneliği mümkün değil.

Şu anki yaşadığınız hız ve kopma şikayetinin modemden kaynaklı olduğuna eminseniz cihaz değiştirmek gereklidir. Mevcut modemin arayüzündeki, bağlantıya dair bilgileri paylaşırsanız belki fikir veren çıkar. Özellikle hat zayıflaması (line attenuation) ve SNR oranı/margin (noise ratio) ikilisi önemli.

Bir modemden iki farklı internet aboneliği mümkün değil. En azından şu ana kadar gördüğüm hiçbir modelde öyle bir özellik yoktu. Şayet var olan bir model varsa dahi teknik olarak bir kutu içinde iki modem olmuş olacak ve bina dışından iki farklı kabloyu çekmek gerekecek ki bunu yaptıktan sonra zaten tek cihaz kullanmanın avantajı kalmaz. Bu durumda iki farklı modem konulup ayrı abonelikler kullanılabilir. İki farklı hat çekmeniz gerekecek.

Özetle; tek kablo hattı veya tek modem üzerinden iki farklı internet aboneliği mümkün değil.

Şu anki yaşadığınız hız ve kopma şikayetinin modemden kaynaklı olduğuna eminseniz cihaz değiştirmek gereklidir. Mevcut modemin arayüzündeki, bağlantıya dair bilgileri paylaşırsanız belki fikir veren çıkar. Özellikle hat zayıflaması (line attenuation) ve SNR oranı/margin (noise ratio) ikilisi önemli.
Paylaşıyorum.
1613246721727.png

Hat değerlerinizi gönderebilir misiniz?

İstediğiniz değerleri yazarsanız gönderebilirim. Hangi değerleri kastettiğinizi anlamadım.
Bir de bana gelen internet VDSL değil mi? Emin olmak istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı