Bir ''Otel'' Anısı

Olur mu efendim? Allah korusun ilişkiye falan girebilirsiniz, sonra tecavüzden içeri alırlar sizi... Müessesemizin adının kirlenmesini göze alamayız.
Bırakın da o da bize kalsın otel yönetimi. Alan mutlu veren mutlu demek istiyorum 😄

Hayır, muhafazarlık konusu bu. Muhafazakar bir kural koyup, alkol de koyması beni şaşırttı. Ayrıca kız arkadaşınla aynı odada kalmanın nasıl bir kötü tarafı olabilir ki?

Bildiğim kadarıyla böyle. Dini konuları konuşmayı pek sevmem. Fakat sürekli alkol denilip durunca biraz sinirlendim. Kız arkadaşınızla aynı odada kalmak da sanırım zinaya yakınlaşmak oluyor diye biliyorum. Tekrar söylüyorum ben profesör değilim bu konuda. :) Bildiğimi aktarıyorum. Muhafazakar olsa bile bunu böyle görmemek lazım diye düşünüyorum.

Geçen yaz 5-6 günlüğüne izin buldum ve kız arkadaşımla tatile gittik. Çok bildiğimiz taraflar değildi, biraz dolaştıktan sonra ve saat de ilerlemeye başlayınca üstün körü otel arayışına girdik. Planda olan bir tatil olmadığı için de önceden bir rezervasyon yapmadık. Her neyse bir süre dolaştıktan sonra bir yer bulduk, girdik.

Klasik konuşmaları geçiyorum, kimlik kartlarımızı istedi. Verdik. Daha sonra çift kişilik 1 oda olacağını söyledim. Karşıdaki şahıs evlilik cüzdanını istedi. Ben de ''hı?'' dedim. Evli değiliz beyefendi dedim. Evli veya nikahlı değilseniz maalesef çift kişilik oda veremeyeceğiz dedi. Neden? dedim. Müessesemizin kurallarından, yapabileceğim bir şey yok dedi. Ben de hayatımda ilk defa böyle bir şey duyduğumu, %100 alkollü bir otelde böyle bir kuralı saçma bulduğumu dile getirdim. Biraz da yürümenin yorgunluğuyla sesimi yükselttim. İnsanlar bize bakmaya başlayınca başlarım size deyip çıktık.

Hayır, %100 alkollü bir otelde neyin muhafazakarlığıdır bu? Fuhuş yapacağız sandı herhalde... Bu da güzel ülkemde böyle bir anıdır.

Bazı Otel sahipleri bu konuda hassaslık göstermektedir, örneğin çalıştığım Otelin sahipleri, inançlarına sadık kalmak istiyorlar her ne kadar %100 içkili vb. şeyler olsada.
Yani senin yaşadığın sorunun tamamen nedeni bu olduğunu düşünüyorum.
Bazı Otel sahipleri bu konuda hassaslık göstermektedir, örneğin çalıştığım Otelin sahipleri, inançlarına sadık kalmak istiyorlar her ne kadar %100 içkili vb. şeyler olsada.
Yani senin yaşadığın sorunun tamamen nedeni bu olduğunu düşünüyorum.

Bu arada kendi anımı da editleyecek olursam milyon tane anım vardır lakin bazıları özeldir,
Mesayi saatleri içerisinde biz eşek gibi çalışırken, çocuk kadın müşteri tuvaletinde Alman kızı beceriyordu; çok pis yakalandı ve derhal kovuldu.😁

Yeni konular

Geri
Yukarı