Bir ''Otel'' Anısı

Bir de bazı otellerin duvarları çok ince... Kaş tatilimde yan odaya girip su atasım geldi :D Bitmeyen enerjili arkadaşlar yüzünden uyku haram olmuştu.
Her bir otel ayrı bir macera :D
Ahahah :D Olur öyle. Önlem olarak TV'nin sesi azcık açılabilir :D

Başınızdan geçen bu olaya ben hiç şaşırmadım açıkçası, burası Türkiye
Müessesemiz Alkollüdür, her çeşit yabancı ve yerli içki mevcuttur, fakat parasını verseniz bile evli değilseniz otelimizde kalamazsınız.

Bu olayın aynısını ben 2003 yılında denizlide yaşadım. O zaman cok acil dini nikah kıymıştık ve resmi nikahı sonra yaparız demiştik ama oda vermemişlerdi. Bizde yan yana iki oda tutmuştuk. Gerçi ozamanlar kanunen yasaktı ama zinayı suç olmaktan yasak olmaktan çıkaran bu muhafazakar AKP'dir, ne büyük bir çelişki. :)

Alkollü bir otel olması bir şeyi değiştirmez ki. Adamın amacının ne olduğunu anlarsan zaten odayı vermemenin ne manası var? Açıkçası ben de evli olmayan insanların aynı odada kalmasını doğru bulmuyorum. Allah katında da günah bir davranış. Fakat bu onların dini yaşamı ve özel hayatı. Beni alakadar etmez. Tekrar diyorum alkollü olmasa bile birşey değişmez. Sanki alkolsüz olunca çok terbiyeli ve dini bir otel mi oluyor? Bu düşünce bir saçmalık. İnsanları sırf şuna buna uymuyor diye kötü görmek çok saçma geliyor bana. Adam alkol içti diye kötü olacak diye birşey yok. O yüzden %100 alkollü olması olayı çok saçma geliyor bana.

çıkçası ben de evli olmayan insanların aynı odada kalmasını doğru bulmuyorum. Allah katında da günah bir davranış. Fakat bu onların dini yaşamı ve özel hayatı. Beni alakadar etmez. Tekrar diyorum alkollü olmasa bile birşey değişmez. Sanki alkolsüz olunca çok terbiyeli ve dini bir otel mi oluyor? Bu düşünce bir saçmalık. İnsanları sırf şuna buna uymuyor diye kötü görmek çok saçma geliyor bana. Adam alkol içti diye kötü olacak diye birşey yok. O yüzden %100 alkollü olması olayı çok saçma geliyor bana.
Hayır, muhafazarlık konusu bu. Muhafazakar bir kural koyup, alkol de koyması beni şaşırttı. Ayrıca kız arkadaşınla aynı odada kalmanın nasıl bir kötü tarafı olabilir ki?

Geri
Yukarı