Bir oyuna 1200 TL verir misiniz?

Bir oyuna 1200 TL verir misiniz?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Önceden bir oyuna 800 TL verir misiniz diye bir anket açmıştım. O konuda her 10 kişiden biri 800 TL vereceğini her 10 kişiden biri kararsız olduğunu her 10 kişiden 8'inin de bir oyuna 800 TL vermeyeceğine dair oy kullanmıştı. Şimdi bu durum bu kadar kısa zamanda 800 TL oldu 1200 TL. NFS unbound oyunu 1200 TL. Evet oyunların da 1000 TL'yi geçtiğini gördük peki bir oyuna 1200 TL verir misiniz? Bu oyun sizin en çok beklediğiniz en çok oynamak istediğiniz oyun olsun diyelim. Verirseniz neden verirsiniz vermezseniz neden vermezsiniz sebebini de belirtirseniz güzel olur.

Merak eden olursa diye önceki konum:

Belki bir gün GTA 9 veya RDR 6 çıkarsa verebilirim.

CS:GO'ya o kadar para verirdim mesela onun dışında GTA10 çıksın gene vermem 1200.CS dışında o kadar para vereceğim bir oyun yok şu zamana kadar.

Şu an uygun geliyor açıkçası 1200 TL sebebi şu paramız değersizleşiyor mesela ben 1.sınıftayken annesi 5 TL verenlere çok özenirdim ama şu an 50 TL zor yetiyor bu da onu gibi bir şey.

Döviz kuru elbette dahil buna money Exchange para değersiz örneğin :

1200 TL : 66 $ , 2023 yılı

66 $ örneğin amerika da nominal ücreti baz alalım

6 saat çalışıyorsunuz oyunu alabilmek için.

Türkiye ' de ise saatlik ücret 1 / 2 amerikan doları

yani bu oyunu alabilmek için Türkiye ' de 65 saat 64 saat çalışıyorsunuz

6 saat nerede , 65 saat / 64 saat nerelerde onlarca katı

Haliyle arkadaşlar öncelikli meselelerimiz ; güdülerimizin önüne geçmeli diye düşünüyorum.

FIFA 23 800 TL verdiğim bu sene hiç beğenenmedim. Karşılığını hiç alamadım. FIFA 22'yi mumla arar oldum. Para bir şekilde ayarlanıyor. Amaç oynarken iyi ki almışım demek.:( bir ürün alırken bunu almak için emek veriyoruz. Para kazanıyoruz. Eğlenmek hakkımız. Bunun karşılığını almak insanı mutlu eder. Para yerine gelen bir şey şöyle veya böyle. Soruna cevap yazmadım. Veririm ama her oyuna değil. Bir sene de belki bir veya iki.

Çok seveceğim, yıllar boyu toplamda 120 saat ve üzeri oynayacağımı düşünürsem veririm. Benim için oyunun oynanış süresi çarpı 10 TL gibi bir sınır var AAA oyunlarda.

Mesela AC Valhalla şu anda çıkacak olsa 1200 TL verirdim, geçen 2 yılda 2 defa oynayıp bitirdim toplam oynama sürem 170 saat civarı. 1-2 defa oynarım muhtemelen gelecek yıllarda. Skyrim - Valhalla - RDR2 - GTA 5 - Elden Ring gibi oyunlar bugün çıksa o fiyata hâlâ alırım.

Asgari ücretle geçinmeye mi çalışalım yoksa 1200 TL oyuna mi verelim? 500 TL verilebilir ancak fazlası büyük zarar.

Korsanı nasıl kullanacağımı bile bilmiyorum, küçüklüğüm harici her zaman Steam kullandım ama son fiyatlar sonrası ben bile korsan oyun oynamaya başlayacağım. 5 bin liraya zar zor ekran kartı almışken nasıl oyun başına beşte birini verebilirim ki? 500-600 olsa yine olabilir ama üstü kurtarmıyor. Üstünü alabilmem için tüm sosyal hayatımı sıfırlamam gerekir ve oyun oynamanın amacı kesinlikle bu değil

Çok seveceğim, yıllar boyu toplamda 120 saat ve üzeri oynayacağımı düşünürsem veririm. Benim için oyunun oynanış süresi çarpı 10 TL gibi bir sınır var AAA oyunlarda.

Mesela AC Valhalla şu anda çıkacak olsa 1200 TL verirdim, geçen 2 yılda 2 defa oynayıp bitirdim toplam oynama sürem 170 saat civarı. 1-2 defa oynarım muhtemelen gelecek yıllarda. Skyrim - Valhalla - RDR2 - GTA 5 - Elden Ring gibi oyunlar bugün çıksa o fiyata hâlâ alırım.
Valhalla 1200 TL edecek en son oyundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı