Bir oyuna 800 TL verir misiniz?

Bir oyuna 800 TL verir misiniz?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Oyun oynamak bir lüks değildir en ucuz yol ile eğlenmektir oyun oynamak.

Madem herkes konuyu Türkiye üzerinden konuşuyor ben de onu "lüks" sınıfına soktum. Yoksa oyun oynamak da, tatile gitmek de, yurtdışına seyahat etmek de lüks değildir.

Burada insanların konuştuğu nokta komik. Neden "bir oyuna 800 TL verilir mi?" diye sormak yerine "bu oyunu neden alamıyorum, buna ne sebep oluyor?" diye sormuyorlar? Sanıyorum bu da bir avunma yöntemi.

Marketteki fiyatlara bakıp kasiyere söven boomer ile oyun fiyatlarına bakıp yapımcıya söven zoomer aynı kafayı yaşıyor.

Lüks olmadığı ihtiyaç olduğu anlamına da gelmiyor. Karşılığını veremiyorsan o üründen uzak durmalısın.
Hayır ihtiyaçtır film izlemeye çalışsan pahalı oyun oynamaya kalksan pahalı kitap okusan pahalı hadi bunlar olmuyor dışarıya arkadaşlarınla eğlenmek için çıksan en az 150 TL gider bunları falan geç ufak eğlence araçlarına erişmek için gerekli olan internet bile çok pahalı eğlenmekte yeme içme gibi bir ihtiyaçtır.

Dolar kurunun çok yükselmesiyle yeni çıkacak oyunlarda daha artık Steam'de bile 700-800 TL oyun fiyatlarını görmeye başladık. Bir oyuna 700-800 TL para verir misiniz? Cevabınızı nedeniyle belirtirseniz güzel olur.
Çok param olursa veririm ancak şuan veremem.

Geri
Yukarı