Bir oyunun Bitcoin mining veya başka bir virüs içerdiği nasıl anlaşılır?

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Turuncu renkli bir Minecraft sunucusunda oynamak istiyorum fakat bu sunucuda oynamak için kendi Minecraft launcherlar'ını kullanmanız gerekmekte. İnternette ve bu sunucu içinde çok fazla "bu Launcher Bitcoin mining yapıyor" veya "bu Launcher virüs içeriyor" konuları dönüyor.

Peki ben bu Launcher'ın virüs içerip içermediğini, veya Bitcoin mining yapıp yapmadığını nasıl anlayabilirim?

2. sorum ise böyle bir olay Steam, Epic Games gibi güvenilir platformlarda yaşanabilir mi?

Öncelikle Launcher'ın adını söyleyin veya link verin. 2 sorunun cevabı çok düşük ihitmal yok denebilecek kadar az bilinmeyen oyunlarda yaşanbilir belki ama sanmıyorum. Öyle bir olay olsa bile hemen kaldırırlar.

1.sorunun cevabı turuncu launcher gerçekten mining yapıyor, Antivirüs taramalarından anlayabilirsiniz. Biraz bilgili iseniz programların kullanımlarından. Sistemin genel performansından anlaşılabilir. Ayrıca özellikle ekran kartı kullanımından da anlaşılabilir.

2.si hayır

VirusTotal'e taratmaktan başka hiçbir şey gelmez elinizden bu gibi durumlarda. Aklınızda kimsenin böyle launcherları babasının hatrına yapmayacağı bulunsun yeter. 2. soruya gelirsek hayır. Böyle güvenilir platformlar mining virüsü gibi imajlarını yok edecek basit hırsızlıklara girişmezler.

Son düzenleyen: Moderatör:
CR4ftrise.

Technopat'ta yasak. Üstte belirttim launhcerin ismini.

Öyle bir sunucunun Client'i için laf ve iftira atıldığını düşünüyorum sadece Client'i adam gibi yapmadıkları için FPS az ve ekran kartını zorluyor o sunucu için bu şüphe yıllardır var ama kullanan da çok var sıkıntı yaşamazsınız gibi.

Geri
Yukarı