Bir oyunun Bitcoin mining veya başka bir virüs içerdiği nasıl anlaşılır?

hazernag

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Turuncu renkli bir Minecraft sunucusunda oynamak istiyorum fakat bu sunucuda oynamak için kendi Minecraft launcherlar'ını kullanmanız gerekmekte. İnternette ve bu sunucu içinde çok fazla "bu Launcher Bitcoin mining yapıyor" veya "bu Launcher virüs içeriyor" konuları dönüyor.

Peki ben bu Launcher'ın virüs içerip içermediğini, veya Bitcoin mining yapıp yapmadığını nasıl anlayabilirim?

2. sorum ise böyle bir olay Steam, Epic Games gibi güvenilir platformlarda yaşanabilir mi?

Öyle bir sunucunun Client'i için laf ve iftira atıldığını düşünüyorum sadece Client'i adam gibi yapmadıkları için FPS az ve ekran kartını zorluyor o sunucu için bu şüphe yıllardır var ama kullanan da çok var sıkıntı yaşamazsınız gibi.
Hayır hocam Cinavar adında bir arkadaş daha önceden o launcher ile irtibattaydı sponsor falan olması lazım daha sonradan yayın açıp launcherin mining yaptığından bahsetti ve kendiside oynamayı bıraktı

Hayır hocam cinavar adında bir arkadaş daha önceden o Launcher ile irtibattaydı sponsor falan olması lazım daha sonradan yayın açıp Launcher'in mining yaptığından bahsetti ve kendisi de oynamayı bıraktı.

Belki de analaşamayıp iftira atmaya çalıştı nereden biliyorsunuz hocam? Bu kadar inanıyorsanız herkese işiniz iş. Adamların sadece Client yapmayı bilmediklerini düşünüyorum virüs şüphesi yıllardır var bir şey olsa çıkardı zaten. Cr@ftRise'ın modları ve kurucuları biraz saygısız olduğu için böyle iftiraların olması normal geliyor bana.

1. ve 2. Sorunun doğru olması Hulk ın gerçek olması demek.

Geri
Yukarı