Bir priz kaç Watt'a kadar güç kaldırır?

Oğuzhan T

Megapat
Makaleler
56
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro 14' • i5 13400F 4060 Ti • Magic Mouse • Aerox 3
Meslek
Lead Frontend Developer
Gorseli asagiya birakiyorum. Odada tek priz oldugu icin mecburen boyle bagladim.
Bir bilgisayar acikken diger taraf kapali olacak sekilde bu guc tuketiminden anlayan bir arkadasimiz var mi acaba? Bu kullanimda sıkıntı cikar mi?

IMG_6990.jpeg

Windows PC 500W PSU'ya sahip sanirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gorseli asagiya birakiyorum. Odada tek priz oldugu icin mecburen boyle bagladim.
Bir bilgisayar acikken diger taraf kapali olacak sekilde bu guc tuketiminden anlayan bir arkadasimiz var mi acaba? Bu kullanimda sıkıntı cikar mi?

Eki Görüntüle 2146508

Soba sıkıntı.

Bu şekilde yıllarca kullandım ek olarak daha çok PC vardı. Sistemler sorunsuz şekilde çalışıyorsa bir sıkıntı yoktur. Sorun olsa sigorta atar zaten için rahat olsun.

Genelde 16 Ampere kadar dayanıklı olduğu yazıyor prizlerin üstünde, şehir elektriğini 220 ila 240 arası sayarsak 220V*16A=3520W değerini elde ediyoruz.

İki bilgisayarın bu değerlere ulaşacağını sanmıyorum ama elektrikli ısıtıcı problem olabilir.

Eki Görüntüle 2146508

Sorun olmaz hocam ben tek prizden 2000W ısıtıcı + 700W havya istasyonu + 600W PSU + televizyon kaldırıyor tüm odada tek bir prizi kullanıyorum sizin gibi sorun olmaz olursa en fazla sigorta atar sıkıntı yok.

Sorun olmaz hocam ben tek prizden 2000W ısıtıcı + 700W havya istasyonu + 600W PSU + televizyon kaldırıyor tüm odada tek bir prizi kullanıyorum sizin gibi sorun olmaz olursa en fazla sigorta atar sıkıntı yok.
Sınırlarda kullaniyorsunuz umarım sadece sigorta atar.
Konuya gelecek olursak, teorik olarak 3500 W civarı güç sağlar bir priz. Sizin kullanımınız için bir sorun olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı