Bir telefonun kullanım ömrü kaç yıldır?

Sizce bir telefonun kullanım ömrü kaç yıldır? Genelde kaç yıl kullanırsınız ve şu an ne kullanıyorsunuz, ne zaman değiştireceksiniz?
Elimde Galaxy Note 4 var. Çok telefonla işim olmuyor genelde bilgisayarda hallediyorum işlerimi. Daha 3-4 sene götürür sanırım.

Giriş seviyesi 2yıl Max3.
Orta segment. (120Hz) cihazlar 4-5
Apple kırılmadıktan sonra bataryayı yeniledikçe kullanırsın:)

Güncelleme konusu hakkında ne düşünüyorsunuz Apple ve Samsung'un bazı modelleri hariç diğer telefonların maksimum 2 yıl güncelleme verdiğini gördüm, yanlışssam düzeltiniz lütfen.

iPhone 6 var bende. Kullanıyorum hala.

2013'te çıkmıştı galiba.

Uygulama desteği falan kesilmedi mi onun?

Yeni çıkan amiral gemisi bir telefon 10 yıl götürür. Örneğin Galaxy Note 3 ve iPhone 6 gibi. Bu cihazlar yavaşlamış ve oyun oynatmıyor olsalar da şu anki giriş segment telefonlardan daha tutarlı çalışıyorlar.

Ben de geçen yıla kadar kullanıyordum, maalesef ekran bozuldu. 5 yıl sıkıntısız kullandım. Ekran bozulmasa uzun bir süre daha kullanırdım minik canavarı.
Durduk yere mi bozuldu? Benim de ekranın sol alt tarafına doğru açık renkte belli olan o aşırı beyaz nokta sorunu oluştu son 1 senede. Ne deniyordu bu soruna? Bir de kamera fonksiyonlarında yavaşlık arttı. Mesela videoda zoom yaparken hafif donuyor. Manuel modda uzun pozlama yapınca 4-5 saniye donuyor, eskiden sorunsuzdu.

Güncelleme konusu hakkında ne düşünüyorsunuz Apple ve Samsung'un bazı modelleri hariç diğer telefonların maksimum 2 yıl güncelleme verdiğini gördüm, yanlışssam düzeltiniz lütfen.

Uygulama desteği falan kesilmedi mi onun?
Whatsapp, Instagram, Clash of Clans var. Bir de eğer bir uygulama sahipsen isen yeni sürümü çıkmışsa eski sürümünü indirmene izin veriyor.

Bir telefondan beklentim neyse karşılıyor şu an hepsini.

Apple hiç kullanmadım ama güncelleme konusunda kesinlikle eline su dökülemez.
Güvenlik güncellemeleri hep alıyor zaten. 3 ay öncede gelmişti.
Ayrıca 1080p60 FPS kamerası, güzel ses kaydedicisi var.
Günlük kullanımda notlar uygulaması da çok güzel.

Bir eksisi dosya yöneticisi, onuda 3. parti uygulama yükledim ES File Explorer ile hallediyorum.

Güvenlik güncellemeleri hep alıyor zaten. 3 ay önce de gelmişti.
Ayrıca 1080P60 FPS kamerası, güzel ses kaydedicisi var.
Günlük kullanımda notlar uygulaması da çok güzel.

Bir eksisi dosya yöneticisi, onu da 3. parti uygulama yükledim es file Explorer ile hallediyorum.

Hala güvenlik güncellemesi geliyor mu cidden?

Yeni konular

Geri
Yukarı