Bir türlü motivasyonumu toplayamıyorum

Bence zaten gelecek kaygısı seni motive etmeli. Şurada 1,5 sene kaldı sınava. Korkmuyor musun hiç "yapamazsan ne olur?" diye? Pişman olmamak için zamanın varken çalış. Bu korkuyu, endişeyi motivasyona dönüştür.

Tabii ki korkuyorum ama karışık duygu nasıl tarif ederim bilemedim şimdi.

Seni engelleyen nedir ki? Telefon mu, oyunlar mı? Bırak bir kenara başka çalışmaya. Günde 10 soru bile fark yaratır. Her gün 1,2 arttırsan yavaş yavaş alışırsın.

İş sende bitiyor tamamen.
Oyun diyebilirim. Oynamasam bile boş boş video falan izliyorum.

Bende öyle yapıyordum. Ama bir süre sonra gerçekten sıkıyor. Sıkılıyorsun oyunlardan vesayre. O kaygı ile beraber de çalışıyordum. Müzik açıp çalışmayı denedin mi hiç?
Bu seferde sözlere takılmaya başlıyorum. Odaklanma sorunu var herhalde bende.

Aslında istiyorum ailemin beni bu durumda görmesini de istemiyorum ama yapamıyorum sanki bir şey durduruyor beni.
Eğer çok istiyorsan. (İçten içe) seni durduran şeyi gözardı et.
Eğer sözde istiyorsan seni durduran şeyi bul.
(Bence) seni durduran şey fiziksel durgunluğun. Kasıtlı bir egzersiz ve takviyelerle düzenli olarak aktifliğinizi koruyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Eğer çok istiyorsan. (içten içe) seni durduran şeyi göz ardı et.
Eğer sözde istiyorsan seni durduran şeyi bul.
(Bence) seni durduran şey fiziksel durgunluğun. Kasıtlı bir egzersiz ve takviyelerle düzenli olarak aktifliğinizi koruyabilirsiniz diye düşünüyorum.

Spora yeni başladım umarım işe yarar. Vücut geliştirme bu arada şunda topladığım motivasyonu derste toplasam var ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı