PC Toplayamıyorum!

Kusura bakmayın ama bir karar vermeniz lazım ki aileniz zaten siz daha iyi koşullarda okuyun geçinin harcayın diye çalışıyor. 2500 TL aşırı fazla bir para değil.

Ne zaman yastığa başımı koysam bir insanın o parayla aile geçindirmeye çalıştığı geliyor aklıma ve PC toplamaktan vazgeçiyorum.
Bizim hayatımız boyunca kazanamayacağımız paralara özel arabalar, yatlar, uçaklar alırken millet bunu düşünmüyor. Sen ise ihtiyacını karşılayabileceğin bir şeyde bu harcamayı yapmak için bu parayı düşünüp vazgeçiyorsun, bence topla gitsin. Ona bakarsan bizim burada karnımız tokken her gün açlıktan ölen binlerce kişi oluyor, bu şekilde düşününce yemek yiyesimiz de gelmez.

Bizim hayatımız boyunca kazanamayacağımız paralara özel arabalar, yatlar, uçaklar alırken millet bunu düşünmüyor. Sen ise ihtiyacını karşılayabileceğin bir şeyde bu harcamayı yapmak için bu parayı düşünüp vazgeçiyorsun, bence topla gitsin. Ona bakarsan bizim burada karnımız tokken açlıktan ölen binler oluyor, bu şekilde düşününce yemek yiyesimiz de gelmez.
Hocam 2080’iniz varken bunları söylemeniz çok güzel ehehe :D neyse, sisteminiz hayırlı olsun.

Hocam 2080’iniz varken bunları söylemeniz çok güzel. :D neyse, sisteminiz hayırlı olsun.
Dediğimde ironik bir şey yok ki, ben kendi hayatıma bakıyorum. Arkadaş bu şekilde söyleyip böyle sistem toplasaydı ironik olurdu. Bu arada verdiğim milyon dolarlık örneklerle bir bilgisayar kıyaslanmaz bile. Konu sahibi arkadaş empati sahibi birine benziyor, kesinlikle küçümsemiyorum hatta takdir ediyorum ama bu şekilde düşünürsek daha pek çok şey var bunlardan önce.

Dediğimde ironik bir şey yok ki, ben kendi hayatıma bakıyorum. Arkadaş bu şekilde söyleyip böyle sistem toplasaydı ironik olurdu. Bu arada verdiğim milyon dolarlık örneklerle bir bilgisayar kıyaslanmaz bile. Konu sahibi arkadaş empati sahibi birine benziyor, kesinlikle küçümsemiyorum hatta takdir ediyorum ama bu şekilde düşünürsek daha pek çok şey var bunlardan önce.
Yo ben sizi tebrik ettim.

Hocam olaya bir de şöyle bakmak gerekir. Siz o parayı kendiniz bir zorluk ve emek ile kazanıyor iseniz harcamanız gayet normal ve en doğrusu olur. Benim şahsen şu an param olsa gözümü kırpmadan gider sistem alırım. Ama sizin durum biraz farklı başkaları o para ile geçinmeye çalışıyor demişsiniz. Bu olayları çok kafaya takar iseniz içinden çıkılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı