PC Toplayamıyorum!

Dostum hiç keyfi olarak yiyip, içmiyor musun? Sadece yaşamını idare ettirecek besinleri mi yiyorsun? Dışarda hiç yemek yemiyor musun?
Hiç keyfi olarak kıyafet almıyor musun? Sadece bir kıyafetin mi var? Olan kıyafetlerin en ucuzu mu?
Film dizi, oyun vb. şeyler için ücret ödemiyor musun? Sadece ücretsiz oyunları mı oynuyorsun?

Bu liste uzar gider ama bir bilgisayar almak sizi bu kadar düşündürmemeli bence bu hayatta sadece var olmak için bulunmuyoruz hayvan değiliz sonuçta, bizim hobilerimiz, zevklerimiz vakit geçirdiğimiz şeyler var, bunlar için bu ücretler değer. Ayrıyetten arkadaşların dediği gibi sen o parayı emek vererek çalışarak bir kenera koyuyorsun ve istediğin gibi harcamakta özgürsün zaten bu yüzden çalışıyorsun bu yüzden para biriktiriyorsun. Aynı şekil bunu üreten bir kesimde var yani sen parayı aslında çöpe atmıyorsun evet zenginleri yine zengin ediyorsun fakat o işlemciyi o GPU'yu üreten mühendisler var onlar bu işten para yiyor bu mantalite ile düşünürsen işin içinden çıkarsın, dediğiniz bütçede bir bilgisayar için israf denecek bir bütçe değil gerekli performans için belki olduğundan daha az bir bütçe hatta.

Ama dövizin bu seviyelerde olduğu ülkece karamsar bir tablo çizdiğimiz bir dönemde seni gayet iyi anlayabiliyorum ne yazık düştüğümüz bu duruma.

Geri
Yukarı