Bir yere götürmeyeceği halde laptop alacak bilgisiz arkadaşım

Benim bi arkadaşım da ailesi '' Bozulursa hangi parça olduğunu nereden bileceğiz, muhattabımız olsun '' diye laptop aldı. Ona benziyor. Ben sırf yazın yazılımcı bir abimin yanına çalışmaya gittiğim ve kompakt cihazları sevdiğimden laptop aldım. Şundan 3 sene sonra da üniversite olacağım icin oraya da taşırım diye düşündüm. Ama arkadaşının saydığım şeyler gibi sebepleri yoksa saçmalık olur

Belki yatarak oynamayı seviyordur, ev içinde bir yerlere götürüyordur. Daha pratik geliyordur.

Bende neredeyse hiç taşımamama rağmen, hem az elektrik harcaması, evde fazla kalabalık yaratmaması hem de gerektiğimde diğer evime kolayca götürebilmemle, laptopları yüzyılın icadı olarak nitelendiriyorum.

Onu geç ucuza R3 3100 ve 1660S olan bir kasa toplasa sonra yanına pahalı monitör ve ekipmanları alsa yine daha güçlü bir sistem oluyor 😅

Ona R3 3100/İ5 9400F/İ3 10100 ve GTX 1650 bulunan bir kasanın fiyatını göster. O herhalde topladığın sistemleri alacağı laptop ile aynı güçte falan sanıyor 😁

O başka bir seviyede, parçaların isimlerini bile bilmez.
Belki yatarak oynamayı seviyordur, ev içinde bir yerlere götürüyordur. Daha pratik geliyordur.

1-2 yıl sonra oynaması pek eğlenceli olmaz.

Arkadaşın 8000 lira bütçesi var. Bir yere götürmeyeceği halde 8000 liraya GTX 1650 10300H laptop alacak.
Masaüstü toplayayayım sana diyorum, diyor ki:
Daha pahalıya geliyor alacaksamda şunu alırım diyor: Yayıncının yaptığı kazık bilgisayarı gösteriyor, mis gibi PC falan diyor.

Bak 5600XT R5 3600 sistem toplarsın diyorum gelmiş bana diyor ki "monitörü de kat ona, iyi bir monitör için 1500 lirayı gözden çıkartman lazım kardeşim"
Gayet de uzun ömürlü 75Hz monitörü 600 liraya rahatça bulursun diyorum, diyor bana: "75Hz öğk 75Hz alınmaz". Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. 144Hz monitörü de 1300 liraya alırsın diyorum. Diyor ki "klavye mouse kulaklık parasını da kat"
Delireceğim, laptopa da hepsini alacak. Baktığı modelin de soğutması kötü. Soğutucu da alır bu.
Arkadaşı severim ama delirtti beni yardım edin, şu an kullandığı laptop zaten yeterince güçlü, 8000 lirayı basacak 10FPS için.

Sen uyarmışsın, bilgilendirmişsin. Halen kendi bildiğini okuyacaksa, kendi haline bırak. Çünkü sen zorla iyi de olsa bir masaüstü toplatırsın. Sonra aksilik ya şans eseri parçaların birinde sıkıntı çıkar. Bu sefer arkadaşın seni suçlu tutar. Masaüstü değil de laptop alsaydık böyle olmazdı falan falan günlerce başının etini yer.

Sizin kuşağınız nedir acaba? Profilinize bakınca sizinde z kuşağına mensup olduğunuz anlaşılıyor.
Bir haber sitesinden alıntı yapayım:
"Güncel kaynaklara göre 2000 senesinden sonra dünyaya gelen kişilerin oluşturmuş olduğu nesle Z kuşağı denmektedir."
1 sene 1 senedir. Bu arada sizin meselenizi pek anlamadım beni yanlışlıyor'musunuz yoksa yalanlıyor'musunuz?

Bir haber sitesinden alıntı yapayım:
"Güncel kaynaklara göre 2000 senesinden sonra dünyaya gelen kişilerin oluşturmuş olduğu nesle Z kuşağı denmektedir."
1 sene 1 senedir. Bu arada sizin meselenizi pek anlamadım beni yanlışlıyor'musunuz yoksa yalanlıyor'musunuz?
Bende alıntı yapayım:
'' Bazı kaynaklar içerisinde 1996- 97 senelerini kapsasa dahi, güncel kaynaklara göre 2000 senesinden sonra dünyaya gelen kişilerin oluşturmuş olduğu nesle Z kuşağı denmektedir. ''
Hayır. Z kuşağından olup z kuşağını eleştirmek gerçekten ilginç.

Bende alıntı yapayım:
'' Bazı kaynaklar içerisinde 1996- 97 senelerini kapsasa dahi, güncel kaynaklara göre 2000 senesinden sonra dünyaya gelen kişilerin oluşturmuş olduğu nesle Z kuşağı denmektedir. ''
Tamam, yolsuzluk yaramadı, affet. Şimdi ilk yazdığım cümleyi sana anlatayım. Bak şimdi ben dedim ki bu konu sahibinin arkadaşı laptop alacak arkadaş ve bunun gibi pek bir şey bilmeyipte yardıma kapalı olan insanlar için. Bu kitle içinde olupta z kuşağı ise daha beterdir dedim. "hele z kuşağı ise..."
Bende alıntı yapayım:
Bu arada yazdığınız haberdeki kesit kesin değil, Benim yazdığım yer kesin.

Tamam, yolsuzluk yaramadı, affet. Şimdi ilk yazdığım cümleyi sana anlatayım. Bak şimdi ben dedim ki bu konu sahibinin arkadaşı laptop alacak arkadaş ve bunun gibi pek bir şey bilmeyipte yardıma kapalı olan insanlar için. Bu kitle içinde olupta z kuşağı ise daha beterdir dedim. "hele z kuşağı ise..."

Bu arada yazdığınız haberdeki kesit kesin değil, Benim yazdığım yer kesin.
Tamam kardeşim en büyük sensin tamam tamam. M.Ö doğmuşsun tebrik ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı