Bir yere götürmeyeceği halde laptop alacak bilgisiz arkadaşım

Arkadaşın 8000 lira bütçesi var. Bir yere götürmeyeceği halde 8000 liraya GTX 1650 10300H laptop alacak.
Masaüstü toplayayayım sana diyorum, diyor ki:
Daha pahalıya geliyor alacaksam da şunu alırım diyor: Yayıncının yaptığı kazık bilgisayarı gösteriyor, mis gibi PC falan diyor.

Bak 5600XT R5 3600 sistem toplarsın diyorum gelmiş bana diyor ki "monitörü de kat ona, iyi bir monitör için 1500 lirayı gözden çıkartman lazım kardeşim."
Gayet de uzun ömürlü 75Hz monitörü 600 liraya rahatça bulursun diyorum, diyor bana: "75Hz öğk 75Hz alınmaz". Küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. 144Hz monitörü de 1300 liraya alırsın diyorum. Diyor ki "klavye mouse kulaklık parasını da kat"
Delireceğim, laptopa da hepsini alacak. Baktığı modelin de soğutması kötü. Soğutucu da alır bu.
Arkadaşı severim ama delirtti beni yardım edin, şu an kullandığı laptop zaten yeterince güçlü, 8000 lirayı basacak 10FPS için.

Hocam şimdi şöyle bir durum var. Ben çok aşırı FM oynayan biriyim. Masaüstü alıp odama çekilmek yerine balkonda veya salonda ailemle birlikte oturup sohbet ederken bir yandan da FM oynayınca bende mi enayi oluyorum yani.

Hocam şimdi şöyle bir durum var. Ben çok aşırı FM oynayan biriyim. Masaüstü alıp odama çekilmek yerine balkonda veya salonda ailemle birlikte oturup sohbet ederken bir yandan da FM oynayınca bende mi enayi oluyorum yani.

Hayır abi dizüstü konforu yadırganamaz. Tabii ki çok büyük bir buluş. Bende mesela 1050 Ti bir Acer Helios dizüstü var. Aynı paraya çok daha iyi bir desktop toplayabilecek olmama rağmen dizüstü konforunu seçtim. Kişiden kişiye değişir bu durum. Ben 16 yıldır laptop kullanıyorum ve kesinlikle verdiğin parayı hak ediyor. Bir kere bilgisayar kullanmak bir ritüel olmaktan çıkıyor ve odanızda eşek ölüsü kadar yer kaplamıyor. Kafanızı bulandıracak bir kablo yığını olmuyor. Birden fazla eviniz varsa özellikle mucize gibi bir şey. Dizüstünün bir dünya kullanım alanı ve avantajı var. Ben fazla performans aramıyorum bilgisayarımda oynadığım oyunlar 5-10 yıllık o yüzden bana fazlasıyla yetiyor.

Tamam kardeşim en büyük sensin tamam tamam. M.Ö doğmuşsun tebrik ederim.
Kanıt istiyorsun, sonra yapıcak lafın kalmadığı için bir nevi köşeye sıkıştığın için, boş laf yapıyorsun. Cümleni ciddiye alırsam baştan sona hatalı zaten. Büyük olarak tanımladığın birine "kardeş" demezsin.

Kanıt istiyorsun, sonra yapıcak lafın kalmadığı için bir nevi köşeye sıkıştığın için, boş laf yapıyorsun. Cümleni ciddiye alırsam baştan sona hatalı zaten. Büyük olarak tanımladığın birine "kardeş" demezsin.
Benden küçük ol veya olma ama kardeş demem mi battı sana? Gerçekten sana kardeş demem mi battı?

Herşeyin bir nedeni vardır sonuçta. Ben sana soruyorum, madem böyle bir kanıya vardın nedenini de söyle de bilelim.

Yani kesin bir nedene bağlamak mümkün değil ama yaratılıştan olsa gerek. İnsanoğlu doyumsuz bir varlık sonuçta. Parası olan hep en iyisi olsun der, parasına bakmaksızın satın alır. Parası kısıtlı olan kendine en iyi faydayı sağlayıp en uygun maliyetli olanı almaya çalışır.

Geri
Yukarı