Bir zaman sonra yakınını kaybetme korkusu

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Selam, normalde yatmadan önce bu düşünceler aklıma gelirdş ve çok üzerdi beni, ancak şimdi çoğu zaman olmaya başladı ve hem dikkatimi dağıtıyor hem de beni üzüyor.
Annemin, babamın ölmesi, sonrasında yaşanacaklar, benim nasıl tepki vereceğim, evcil hayvanlarımın (kedim kuşum) ölmesi, babaannemin ölmesi, bu tarz düşünceler giriyor kafama ve çıkaramıyorum. Psikolojik olarak kötü bir durumda mıyım anlamıyorum ancak yazmak istedim, aranızda yaşayan varsa bunları, kafanızdan çıkarabilme yolu var mı? Her ne kadar istesem de yapamıyorum.

Selam, normalde yatmadan önce bu düşünceler aklıma gelirdş ve çok üzerdi beni, ancak şimdi çoğu zaman olmaya başladı ve hem dikkatimi dağıtıyor hem de beni üzüyor.
Annemin, babamın ölmesi, sonrasında yaşanacaklar, benim nasıl tepki vereceğim, evcil hayvanlarımın (kedim kuşum) ölmesi, babaannemin ölmesi, bu tarz düşünceler giriyor kafama ve çıkaramıyorum. Psikolojik olarak kötü bir durumda mıyım anlamıyorum ancak yazmak istedim, aranızda yaşayan varsa bunları, kafanızdan çıkarabilme yolu var mı? Her ne kadar istesem de yapamıyorum.
Eninde sonunda hepimiz öleceğiz. Bunu düşünmemeye çalış, aklına iyi şeyler getirmeye çalış. Ayrıca hazır olsan iyi olur kimin ne zaman nasıl öleceğini bilemezsin.

Eninde sonunda hepimiz öleceğiz. Bunu düşünmemeye çalış, aklına iyi şeyler getirmeye çalış. Ayrıca hazır olsan iyi olur kimin ne zaman nasıl öleceğini bilemezsin.

Farkındayım ancak düşünmeden duramıyorum işte.

Hazır olmak her zaman iyidir. Her zaman "Pollyanna" olmak iyi değildir. En kötüsüne kendini alıştırmaya çalış. Ancak böyle üstesinden gelebilirsin.

Hazır olmak her zaman iyidir. Her zaman "pollyanna" olmak iyi değildir. En kötüsüne kendini alıştırmaya çalış. Ancak böyle üstesinden gelebilirsin.

Denerim hocam, ancak cidden çok zor.

Selam, normalde yatmadan önce bu düşünceler aklıma gelirdi ve çok üzerdi beni, ancak şimdi çoğu zaman olmaya başladı ve hem dikkatimi dağıtıyor hem de beni üzüyor.
Sen de öleceksin bir gün. Onlardan farkın olmayacak. Kafandan çıkarıp çıkarmaman önemli değil. Kafanı rahatlatmaya odaklan bir şekil.

Terapiye gidin. Muhtemelen 1 - 2 seansta işiniz hallolur.
Aileme bunu açıklamak istemem, reşit olsam giderdim ancak değilim. Yinede teşekkürler.

Hayatı akışına bırakın hocam. Yaptığınız şeylerden zevk alın ve sadece yaptığınız şeyleri düşünmeye çalışın. Kolay olmadığını biliyorum ama yaptığın şeylerden zevk alırsan büyük ölçüde azalacaktır.

Bir şey yaparken unutabiliyorum, ancak hiçbir şey yapmazken normal bir insanın düşüneceği şeyleri değil daha kötü şeyleri düşünüyorum..

Geri
Yukarı