Biraz ciddi olalım, Kılıçdaroğlu kazanamayacak

Evet %49.52 alan adam %0.48 oy çalamadı. Gerçekten her seçim aynı muhabbetten sıkılmadınız mı?

Oy calmaya gerek yok. Bu ulke hakkinda 1 gram bilgisi olmadan parayla vatandaslik alip daha Turkce bile konusamayan 2 milyondan fazla multeci secmen tek basina Turk halkininin oy verme hakkinin gaspidir zaten.

Hocam şu an biz demokratız diye dolaşıyorlar.

En demokrat en doğru en yenilikçi onlar çok karışmamak lazım daha düne kadar Oğan diye ağlayanlar şimdi düşman olmuş Meral Akşener bile söylüyor kumar masası:)

Oy calmaya gerek yok. Bu ulke hakkinda 1 gram bilgisi olmadan parayla vatandaslik alip daha Turkce bile konusamayan 2 milyondan fazla multeci secmen tek basina Turk halkininin oy verme hakkinin gaspidir zaten.
Oy veren mülteci sayısı 2 milyon değil çok daha az sizin kaynağınız nedir bunu gerçekten soruyorum?

Kılıçdaroğlu aşırı silik bir tip ve beceriksiz bir siyasetçi. Kılıçdaroğlu aday olmasın diye boşuna ortalığı ayağa kaldırmadılar. Seçilebilecek en kötü adayı seçtiler. Kılıçdar'ın inadı gençliğin en güzel yıllarına mal oldu. Bu ülkede bir şeyler değişmiyorsa ölüp bittiğiniz Kemal dedeniz yüzünden bundan emin olabilirsiniz. 14 Mayıs günü yaptığım gibi elim gitmeye gitmeye yine Kılıçdaroğlu'na oy vereceğim ama RTE’ye oy atanları da çok iyi anlıyorum. Çok net RTE alacak, insanlara umut satılmaması taraftarıyım. Büyük umutlar insanda büyük yıkımlara sebep olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Batan SSK ve Baykal'a yapılan kaset kumpasları bunu beğendi.
1990’larda SSK Genel Müdürü’nün yetkileri son derece kısıtlıydı. Kurum özerk değildi (Hâlâ da öyle). Kurum yasalar ve hükümet politikaları ile sıkı sıkıya bağlıydı. Genel Müdür günlük işleyiş dışında kurumun temel politikalarını belirleme yetkisine sahip değildi. Kılıçdaroğlu Genel Müdürlüğü döneminde 1995’te hazırladığı bir raporda önlem alınmadığı takdirde Hazine desteğine olan ihtiyacın daha da artacağını söyledi.
1684787290510.png

1950’lerde 60 olan emekli yaşı 1969’da Demirel tarafından 43’e, 1976’da kadınlar için 38’e çekildi. 1986’da Özal’ın 55-60’a yükselttiği emeklilik yaşı 1992’de Demirel tarafından tekrar 38-43’e düşürüldü. Uzun dönemli, bilimsel ve sosyal kaygılardan ziyade siyasi nedenlerle yapılan bu hızlı ve üzerine düşünülmemiş değişiklikler kurumun mali yapısını ciddi oranda bozdu. Devlet emeklilik yaşını bu denli düşürürken kuruma devlet tarafından herhangi bir katkı sağlanmadı. Yani Kılıçdaroğlu bir enkaz devraldı ve kurumun iyiliği için gerekli tüm şeyleri raporlarla dile getirmesine rağmen devlete bildirmesine rağmen Kılıçdaroğlunun karışamayacağı devlet tarafından alınan kararlar o günlerde SSK'yı ciddi zora soktu. Ayrıca SSK gibi kamu kurumları zaten istese de batamaz. Eğer bir günah keçisi arıyorsan diye söylüyorum yani bu günah keçisi enkaz devralmış ve buna rağmen işleyişe ve temel politikaları belirleme yetkisi olmayan biri değil devletin kendisidir.

En demokrat en doğru en yenilikçi onlar çok karışmamak lazım daha düne kadar Oğan diye ağlayanlar şimdi düşman olmuş Meral Akşener bile söylüyor kumar masası:)

Oy veren mülteci sayısı 2 milyon değil çok daha az sizin kaynağınız nedir bunu gerçekten soruyorum?

Yurt disi secmenlerini de unutmayin. Pek cok yerde parayla vatandaslik alip oy kullananlar var Turkiye'ye gelmeden. Kaynak bir zamanlar multecilere karsi cikan Ogan. Ozdag'da benzer istatistikleri paylasiyor zaten.

Sorun surada, radikallestik ve kimsenin kimseye tahammulu kalmadi.
Kutuplasacagiz demeyin kutuplastik zaten, herkes herkesten tiksiniyor hatta ve hatta bakislari ve kiyafetiyle degerlendiriyor, dinine gore degerlendiriyor.
Musluman biri olarak ateistlerle daha rahat konusuyorum cunku diyecegim seylere acik olacaklarini biliyorum. Bunu tek yasayan da ben degilim.
Aynen öyle hocam. Bu kutuplaşma ve radikalleşmenin de asıl elebaşları da kim biliyor musunuz ? Siyasi parti liderleri. İnsanları birbirine düşman ettiler. Hem AKP nezdinde, hem de CHP için de aynısı diyebilirim. Bunu bilerek mi yapıyorlar bilmiyorum. Belki bu kutuplaştırma RTE tarafından daha fazla da yapılıyor olsa da hiçbirinden memnun değilim...

Yurt disi secmenlerini de unutmayin. Pek cok yerde parayla vatandaslik alip oy kullananlar var Türkiye'ye gelmeden. Kaynak bir zamanlar multecilere karsi cikan ogan. Ozdag'da benzer istatistikleri paylasiyor zaten.

Yurt dışı seçmen olarak da kılıçdaroğlu'nun oyu az değil Fransa'da çok HDP'li var.

Kafatasçı AKP'li değilim. Erdoğan ile aynı memleketten olmama rağmen ekstra bir sevgi ve hürmette beslemiyorum. Ülkenin halinden de memnun değilim, ama bunu düzeltmek için KK gelecekse eğer lüzumu olduğunu sanmıyorum.
Sırf iktidara oy veriyoruz diye Tayyipçi mi oluyoruz ?
Kameralara konuşan yaşlı dayılar Tayyibe peygamber gibi bakıyor diye herkes öyle mi görüyor sanıyorsunuz ?
Ben kendi adıma konuşuyorum ve kötünün iyisini seçmek için mecbur bırakıldığımı düşünüyorum.
Bunun sebebi de muhalefet. KK, Babacan, Akşener vs. değilde daha güven veren muhalefet olsaydı gider onlara verirdim. İnsanlar KK'ya tipinden veya kağıttan zar zor birşeyler okuyor diye oy vermemezlik yapmıyor, güvenemediği için vermiyorlar.
Sırf iktidara oy veriyoruz diye Tayyipçi mi oluyoruz?? ASNGJSANGASJGNASGJMAGAJKGMASJGAS. Kusura bakmayın. Bu cümle çok komikti. Hayatımda daha saçma çok az şey okudum. Şu muhalefete canavar gibi bakma devri ne zaman bitecek acaba? Adam bir vatandaşın isteyebileceği her vaati verdi. Siz değişime şans vermiyorsunuz ki. Sanki şuanki muhalefet bundan 20 yıl önce ülke yönetti de adamların nasıl yöneteceğini avucunuzun içi gibi biliyormuşcasına konuşuyorsunuz.

Geri
Yukarı