Neden Kılıçdaroğlu istifa deniliyor?

Hâla suçu Kılıçdaroğlun'da bulmayıp halkta bulan kilteye gerçekten ne diyeceğimi bilemiyorum. Tamam diyelim halk CHP'yi düşman olarak görüyor bu bir gerçek sende halkın sevgisini kazanacak aday çıkarsaydın. 3 4 oy için HDP gibi PKK terör örgütü ile kolkola fotoğrafları olan partiye yanaşmaya değer miydi? Anadolu milleti Kılıçdaroğlunu deccal olarak görüyor resmen. Sözde demokrat dede kendi adaylığını halka diretti. Halk başka aday istedi. Bu seçimin kaybedilmesinin tek sorumlusu Kılıçdaroğludur.

Bundan daha büyük bir ekonomik krizin görünmediği Türkiye tarihinde hala kararsız seçmen varsa, 2 milyon farkla seçim kaybediliyorsa sebebi Kılıçdaroğlu'dur. Mümkünse kendisi İskandinav ülkelerinde siyasete devam etsin, oralarda iyi oy toplayacaktır.

İyi sosyaller, öncelikle bundan 8-9 ay önceye kadar kılıçdaroğlu istifa deniyordu, tamam o zaman anlarım kaç seçim kaybetmiş bir defa daha mı deneyecek diye ama aday olduktan sonra ne kadar çalışıp çabaladığını hepimiz gördük. Belki de en iyi aday oydu ve alınabilecek en yüksek oyu aldı ama seçim kaybettikten sonra da piro piro diyen kişiler bir anda kılıçdaroğlu istifa demeye başladı. Gerçekten sinir bozucu.

Kılıçdaroğlu bu insanlara ne yaptı? Herkes 2-3 tweet gördü diye hemen istafa demeye başladılar ama kimse demiyor ki muhalafete tam destek yapalım ve erken seçime gidilsin, belki de hep bu yüzden kaybediyoruz.

Bugune kadar 10 seçim kaybetmiş hâlâ suçlu başka birisi arıyorsunuz ben bir muhalif olarak AKP destekçilerine koyun denilmesinede aşırı komik buluyorum 10 seçim kaybetmiş adamı destekliyoruz koyun biz olmuyoruz adamlar 10 seçim kazanmış adamı destekliyor koyun oluyor komik kesinlikle istifa etmeli koltukda oturmaktan bir yerleri dümdüz oldu.
Kaynak: 2009'dan 2023'e Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği seçimleri Odatv derledi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık yapacağı birşey kalmadı istifa etmesinden başka. Yerini İmamoğluna bırakması gerekiyor.

Geri
Yukarı